tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Jak ubrać się na motocykl w upalne dni?
NAS Analytics TAG

Jak ubrać się na motocykl w upalne dni?

Autor: Artykuł sponsorowany 2015.06.16, 10:21 Drukuj

Wielu z Was musiało się już zmagać ze uciążliwym, ciężkim do zniesienia upałem podczas słonecznych, letnich dni. Dobranie odzieży motocyklowej pod względem termicznym jest niezmiernie istotne. Podczas przegrzania nasz mózg pracuje wolniej, nasz czas reakcji znacznie się wydłuża – w dwu słowach jest bardzo źle, zwłaszcza jeśli jeszcze do tego prowadzimy motocykl.

Część motocyklistów decyduje się na jazdę w T-shircie i krótkich spodenkach może skończyć się bardzo tragicznie. Powodem wypadku może być nawet mały kamień, który wystrzeli spod koła innego pojazdu prosto w nasze czułe i nieosłonięte partie ciała. Prosty wniosek – ciuchy motocyklowe mieć trzeba, tylko jakie są idealne na lato, czy w każdych będziemy się pocić i zaparzać?

Jak ubrać się w upalne dni na motocykl?

Aby uniknąć przegrzania najlepiej używać odpowiedniej odzieży opracowanej i zaprojektowanej na lato, zazwyczaj z panelami z tkaniny mesh – bardzo przewiewnej, przez co struga przepływającego powietrza nas ochładza.

Przykładowe kurtki na lato:

  • Roleff Mesh - kurtka tekstylna z wypinaną membraną Wind-Tex Climacontrol i podpinką ocieplającą. Duże panele mesh zapewniają dobrą cyrkulacje powietrza.
  • Gareth Summer – kurtka wykonana z przewiewnego materiału typu mesh, oraz odpornego na ścieranie materiału maxtex. Wyposażona w wypinaną podpinkę ocieplającą Thermolite oraz wypinaną membranę Reissa.
  • Bering Keers – kurtka z dużymi, przewiewnymi panelami wentylacyjnymi renomowanej francuskiej marki Bering. Posiadająca atest CE na cały produkt (oprócz ochraniaczy również na wykończenie, materiał, szwy, zamki, etc) W zestawie posiadająca wodoodporną podpinkę, którą można równocześnie stosować jako kurtkę przeciwdeszczową. Różne kolory. W wersji damskiej kolorystyka kobieca i dodany subtelny wzorek.


Rękawice, w których się nie zagrzejesz

Warto też przyjrzeć się bliżej rękawicom zaprojektowanym specjalnie z myślą o jeździe w gorące dni.

  • Torx City Pro – rękawice wykonane z naturalnej perforowanej skóry. Ochraniacze karbon oraz keprotech. Wewnętrzna część dłoni z dodatkiem zaawansowanego technologicznie materiału super-fabric w celu zwiększenia bezpieczeństwa.
  • Torx Master – rękawice wykonane z naturalnej perforowanej skóry i siatki mesh. Ochraniacze keprotech wszyte pod skórą.

Pamiętajmy, że odzież motocyklowa ma za zadanie nas chronić, a nie sprawiać, że będziemy się źle czuli na motocyklu, wybierzmy produkty z głową i cieszmy się przyjemnością z jazdy, zamiast irytować się upałem.

Produkty Roleff i Bering dostępne u dealerów. Produktów Gareth i Torx szukaj w sklepach motocyklowych i na www.sklep.olekmotocykle.pl.

Zdję™cia
NAS Analytics TAG

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama

sklep Ścigacz

    na górę