tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Jak się ubrać na motocykl w upały? Tak to robią najlepsi! {* Kod automatycznych reklam Google - emitujemy wszędzie poza stroną główną *}
NAS Analytics TAG

Jak się ubrać na motocykl w upały? Tak to robią najlepsi!

Autor: Artykuł sponsorowany 2019.06.17, 15:21 Drukuj

Przez nasz kraj przetacza się właśnie pierwsza tegoroczna fala upałów, a przed nami na pewno kolejne. Jazda motocyklem w tradycyjnym stroju staje się w takich warunkach bardzo męcząca. Warto więc dobrać dodatkowy, letni komplet odzieży, który nie tylko zapewni temperaturę blisko ciała na przyjemnym poziomie, ale też pozwoli utrzymać wysoki poziom bezpieczeństwa.

Kiedy temperatura powietrza przekracza 30 stopni, motocykliści stają zazwyczaj przed poważnym dylematem. Czy na rzecz zachowania względnego komfortu termicznego i trzeźwości myślenia za kierownicą zrezygnować z części ubrań, np. kurtki i ryzykować poważne urazy w razie upadku? Czy może pocąc się niemiłosiernie za wszelką cenę jechać w pełnym rynsztunku?

Na początku zaznaczmy wyraźnie, czego na pewno nie warto robić. Przede wszystkim, nie warto jechać w samym t-shircie. Nie tylko nie ochroni nas w przypadku jakiejkolwiek wywrotki, ale też w skrajnych upałach, powyżej temperatury ludzkiego ciała, może spowodować przegrzanie organizmu i towarzyszące mu poważne następstwa. Ponadto powietrze owiewające spocone ciało może w dłuższym terminie spowodować zmiany reumatyczne, przewianie nerek, bóle korzonków i wiele innych dolegliwości. W wysokich temperaturach cieńsze ubranie nie jest automatycznie lepsze, a złoty środek leży… na środku :)

Nie polecamy również jazdy na motocyklach drogowych w samych "zbrojach", przeznaczonych do użytku na maszynach offroadowych. Są one stworzone, by chronić przy niskich prędkościach i na miękkiej nawierzchni. W czasie szybkiej wywrotki na asfalcie zwyczajnie się rozpadną.

Na co więc postawić? Skuteczna recepta na upały znana jest i dopracowywana od lat. To kurtki, buty i rękawice wykonywane z nowoczesnych bardzo wytrzymałych materiałów, zaopatrzone w duże panele wentylacyjne - na kurtkach i spodniach jest to specjalna siateczka, potocznie zwana meshem. Odzież tego typu skutecznie chroni w razie upadku, a jednocześnie zapewnia nieskrępowany przepływ zbawiennego powietrza, utrzymuje również wewnątrz odpowiednią temperaturę, ani za wysoką, ani za niską. Optymalny efekt uzyskamy stosując tego typu ubranie wraz z kompletem letniej bielizny termoaktywnej.

Rozwiązanie klasy premium

Oferta rynkowa letniej odzieży z panelami wentylacyjnymi jest bardzo bogata. Często są to jednak przypadkowe produkty, które albo nie spełnią swojego zadania, albo zużyją się już po pierwszym sezonie. Szukając letniego zestawu na lata warto poszukać go u producentów słynących z przemyślanych, wielokrotnie testowanych i znakomicie wykonanych elementów odzieży. Taką marką jest na pewno BMW Motorrad, które oferuje nie tylko doskonałe motocykle, ale też pełen pakiet akcesoriów do nich, w tym odzież, buty i kaski. Spójrzmy, jak praktyczni Bawarczycy podeszli do tematu letniego stroju motocyklisty.

Rzut oka do katalogu i znamy odpowiedź - kompleksowo! Zaczynając od kurtki i spodni, znajdziemy w ofercie BMW modele Airflow, dostępne w kolorach jasnoszarym i czarnym, przy czym czarny wcale nie nagrzewa się nadmiernie, dzięki technologii coldblack®. Ubrania wykonane są z atestowanego, wytrzymałego materiału Dynatec, a wydajne panele wentylacyjne to siateczka Airtec, umieszczona na klatce piersiowej, ramionach i udach. Zestaw wyposażony jest oczywiście w certyfikowane protektory na plecach, ramionach, łokciach, biodrach i kolanach. Do tego praktyczne kieszenie, szeroka rozmiarówka i absolutnie najwyższa jakość użytych materiałów oraz szycia. Co więcej, w komplecie znajduje się również cienka, wiatroszczelna kurtka Cover, która przewożona jest w specjalnej kieszeni na plecach kurtki głównej, służąca do zakładania na wierzch w przypadku pogorszenia pogody.

Letnią ofertę BMW uzupełniają rękawice Airflow, wykonane z perforowanej, miękkiej skóry koziej i również wyposażone w panele wentylacyjne. Do tego lekkie, ale bardzo wytrzymałe buty AirFlow z wkładką odprowadzającą wilgoć. Katalog niemieckiego producenta zawiera również specjalny letni kask otwarty AirFlow, który łączy wytrzymałą skorupę z tworzywa wzmacnianego włóknem szklanym oraz wyjątkowy, bardzo skuteczny system wentylacyjny, który w razie potrzeby można również zamknąć.

Jest jeszcze niezwykle ciekawa wisienka na letnim torcie, przeznaczona na okres największych, nieznośnych upałów. Specjalna kamizelka chłodząca Cool Down z rewolucyjną technologią chłodzenia, wykorzystującą efekt parowania dyfuzyjnego. Wykonano ją ze specjalnego tworzywa HyperKewl, które wykorzystuje min: wojsko polskie i amerykańskie. Kamizelka, po zwilżeniu wodą magazynuje ją i nawet przez 8 godzin obniża temperaturę ciała od 6 do 12 stopni w stosunku do temperatury otoczenia. Co ważne dla komfortu podróży motocyklisty to to, że odzież po kamizelką pozostaje całkowicie sucha!

Tak z letnimi warunkami radzą sobie najlepsi. Przetestuj rozwiązania BMW Motorrad i ciesz się jazdą nawet w największe upały!

Polecamy

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    na górę