tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 ISDE 2015 - Polacy w 15-ce, USA prowadzi

ISDE 2015 - Polacy w 15-ce, USA prowadzi

Autor: Beavis 2015.09.08, 09:35 Drukuj

Amerykańscy reprezentanci prowadzą po pierwszym dniu w klasyfikacji World Trophy. Polacy póki co na czternastej pozycji.

Bardzo mocny w tym roku zespół Stanów Zjednoczonych otworzył zwycięstwem Sześciodniówkę 2015, która właśnie odbywa się na Słowacji. Najszybszym zawodnikiem wśród Amerykanów był fabryczny zawodnik KTM-a z serii GNCC, Kailub Russel.

To byłświetny dzień dla mnie i dla całego zespołu USA, ale przed nami jeszcze bardzo dużo ścigania. Na wielu testach czułem, że jestem na nieco gorszej pozycji, ponieważ otwierałem stawkę. Ale dzień przebiegał bez problemów i cały zespół był dzisiaj mocny. Dzisiejsza trasa nie była za trudna mimo kilku technicznych podjazdów. Gdyby popadało zrobiłoby się ciężko - komentował w wypowiedzi dla KTM-a Kailub Russel, najszybszy zawodnik pierwszego dnia zmagań.

W klasyfikacji indywidualnej Russel wyprzedził rodaka, przeszczepionego z motocrossu Ryana Sipesa (Husqvarna). Trzeci na mecie, Australijczyk Daniel Milner, tracił do lidera blisko 17 sekund. W World Trophy to właśnie Australia okupuje drugą pozycję, z łączną stratą do USA przekraczającą po pierwszym dniu minutę. Na tym etapie ciężko jednak wyrokować o przewadze jednego zespołu nad drugim - do końca zmagań jeszcze sporo ścigania.

Reprezentanci Polski w składzie Paweł Szymkowski, Marcin Frycz, Sebastian Krywult, Jakub Kucharski, Grzegorz Kargul i Łukasz Kędzierski uplasowali się na 14. lokacie. Zespół traci do liderów już ponad 16 minut, ale nadal znajduje się w zasięgu pierwszej dziesiątki (10-ty jest czeski zespół, ok. 6 minut przed Polakami).

Przed nami jeszcze pięć dni ścigania, a w momencie gdy to czytacie kolejni zawodnicy wyjeżdżają na trasę ISDE 2015. Trzymamy kciuki za Polaków, będzie na bieżąco informować o wynikach.

Foto: pzm.pl

Zdjęcia
Komentarze
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

reklama

sklep Ścigacz

    na górę