tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 I runda Sky Fighter Cup w Spodku już za nami
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

I runda Sky Fighter Cup w Spodku już za nami

Autor: Informacja prasowa 2015.06.02, 11:06 Drukuj

23 maja, w ramach dwunastej edycji Targów ProfiAuto Show widzowie mieli okazję zobaczyć pierwszą rundę Sky Fighters Cup. Dziewięciu zawodników z siedmiu krajów walczyło o punkty oraz uznanie publiczności, a wszystko to przy dźwiękach muzyki na żywo w wykonaniu Doroty Lembicz i jej zespołu.

Kwalifikacje Sky Fighter Cup

NAS Analytics TAG

Zawody rozpoczęły się od sesji kwalifikacyjnej. Każdy z zawodników miał zaprezentować osiem tricków, z czego ostatni był podwójnie punktowany. Rywalizację zainaugurował Ilkka Salo z Finlandii, który zasłynął między innymi z wykręcenia VOLTA (obrotu ciałem o 360 stopni, podczas skoku), po nim startowali: Peter Hujber z Węgier i Tobias Finck z Niemiec. Niestety, pomimo dobrych przejazdów, żaden z tej trójki nie awansował do finału. Jako czwarty na tor wyjechał Aleś Rozman, który swoje triki wykonywał na ważącym ponad 190 kg quadzie. Warto tutaj dodać, że Sky Fighters Cup to jedyna na świecie zawody, gdzie quady mogą rywalizować razem z motocyklami. Jednak pomimo dobrego przejazdu Ales’owi również nie udało się zakwalifikować do finału. Tuż po Ales’u na specjalnie przygotowany mobilny tor wjechał Zdenek Fusek. Czech, znany z płynnego stylu i zacięcia showmana, szybko zaskarbił sobie względy katowickiej publiczności. Kolejnym zawodnikiem, który prezentował swój przejazd był Vladimir Yarygin. Niestety Rosjanin pomylił się w ilości tricków i pomimo włączenia do przejazdu backflipów, zakończył zawody na kwalifikacjach. Z błędu Vladimira skorzystał Fusek, który nie wykonał żadnego salta w tył, ale zdobyte punkty pozwoliły mu przejść do kolejnej rundy. Do finałowej czwórki po niezłych przejazdach dołączyli: Mihail Yarygin, Nicolay Ivankov oraz reprezentant Polski - Artur Puzio, który w kwalifikacjach uzyskał najwyższą notę.

Punktacja po kwalifikacjach FMX:

 1. Artur Puzio (Polska) 210 pkt
 2. Nikolay Ivankov (Rosja) 208 pkt
 3. Mihail Yarygin (Rosja) 195 pkt
 4. Zdenek Fusek  (Czechy)  182 pkt
 5. Tobias Finck (Niemcy) 170 pkt
 6. Vladimir Yarygin (Rosja) 159 pkt
 7. Aleś Rozman (Słowenia) 157 pkt
 8. Ilkka Salo (Finlandia) 147 pkt
 9. Peter Hujber (Węgry) 142 pkt

Finał i głosowanie w konkursie Best Whip i Best Trick

Podczas trwania zawodów istniała możliwość zagłosowania na swojego faworyta w konkurencji Best Whip. Publiczność mogła głosować za pośrednictwem facebooka na zawodnika, który ich zdaniem wykonał najlepszego whipa. Nad przebiegiem konkursu czuwali również sędziowie. Faworytami publiczności był Zdenek Fusek, Artur Puzio i Ilkka Salo, który wykonał whip turn down. Zawodników dzieliła minimalna różnica lików na facebooku. Ostatecznie, decyzją sędziów próbę best whip wygrał Ilkka Salo z Finlandii, który zaprezentował trzy mocno wychylone whipy.

W rundzie finałowej emocji nie brakowało, ale każdy z zawodników starał się zachować zimną krew. Po istnej eksplozji standardowych tricków i backflipów z kombinacjami zwycięzcą pierwszej rundy Sky Fighters Cup został Nikolay Ivankov, a Mihail Yarygin i Artur Puzio z takim samym wynikiem punktowym zajęli ex-aequo drugie miejsce. Ivankov sobotniego wieczoru triumfował dwukrotnie, zdobywając także trofeum za najlepszy trick wykonując cordova flipa, tuż za nim uplasował się Artur Puzio, który wykonał indian air flipa.

Zawodom towarzyszyły również pokazy freestyle na quadzie w wykonaniu Ales'a Rozmana, a na rowerach skakali: Karol "Bocian" Pełka, Piotrek Krajewski i Daniel Zawistowski. Po zawodach wszyscy zawodnicy łącznie z rowerzystami zaprezentowali publiczności  jedne z najbardziej spektakularnych ewolucji oraz pokazy skoków synchronicznych. Całość pokazów zakończyła się spektakularnym pokazem pirotechnicznym i pociągiem składającym się z 6 backflipów. Jednak nie cała akcja toczyła się w powietrzu. Na płycie Spodka królował stunt. O oprawę muzyczną zadbała Dorota Lembicz wraz z zespołem, a po emocjonujących rozgrywkach FMX i FMX SHOWS na scenie pojawił się kultowy zespół Acid Drinkers.

Wyniki I rundy Sky Fighters Cup (suma punktów uzyskanych w 3 konkurencjach)

 1. Nikolay Ivankov (Rosja) 244 pkt
 2. Mihail Yarygin (Rosja) i Artur Puzio (Polska) 232 pkt
 3. Zdenek Fusek (Czechy) 204 pkt
 4. Tobias Finck (Niemcy)
 5. Vladimir Yarygin
 6. Aleś Rozman (Słowenia)
 7. Ilkka Salo
 8. Peter Hujber

Best Whip

 1. Ilkka Salo
 2. Michail Yarigin
 3. Artur Puzio

ProfiAuto Best Trick

 1. Nikolay Ivankov
 2. Artur Puzio
 3. Vladimir Yarygin

Więcej informacji na temat Sky Fighters CUP i pokazów FMX / freestyle motocross oraz zawodów organizowanych przez Sky Fighters możecie znaleźć na www.fmxskyfighters.com. Zapraszamy również do śledzenia nas www.facebook.com/ArturPuzioSkyFighters.

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

  na górę