tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 I Runda Mistrzostw Polski w klasach MX65 i MX85 Advertisement
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

I Runda Mistrzostw Polski w klasach MX65 i MX85

Autor: Informacja prasowa 2016.05.25, 10:50 Drukuj

W dniach 19-21 maja odbyła się w Cieszynie I runda Mistrzostw Polski w klasach MX65 i MX85. Dodatkowym smaczkiem było połączenie jej z rundą Mistrzostw Europy. Pozwoliło to zawodnikom KTMSKLEP.PL MX KOWALSKI KIDS TEAM rywalizować z najlepszymi zawodnikami z naszej części Europy.

Cieszyn przywitał nasz team słoneczną pogodą. Piątek to czas organizacji naszego stanowiska w parkingu, rejestracji i badań technicznych. Perfekcyjnie przygotowany sprzęt przeszedł je oczywiście bez problemów.

__________________________________________

Sobota to czas na trening dowolny, trening kwalifikacyjny i wyścig kwalifikacyjny. Trening dowolny pozwolił młodym jeźdźcom zapoznać się z torem. Trening kwalifikacyjny w klasie MX65 miał decydować o udziale w wyścigach, gdyż zgłoszonych było ponad 40 zawodników. Ostatecznie na belce startowej stanęło 41 zawodników w klasie MX65 (sędzia zdecydował, ze w wyścigu wystartują wszyscy) i 32 zawodników w klasie MX85.

Dla większości polskich zawodników obu klas startowanie z maszyny startowej w tak licznym gronie było zupełnie nowym doświadczeniem.

Niedziela to czas wyścigów, w których nasi zawodnicy podjęli walkę z szybkimi i doświadczonymi zawodnikami z Rosji, Łotwy, Litwy, Estonii, Ukrainy i Białorusi. W pierwszym wyścigu klasy MX65 najwyższą lokatę spośród zawodników naszego teamu zdobył Mikołaj Białecki, który był 19. Kolejne miejsca zajęli: Artur Gałuszka ((23), Igor Lemańczyk (25) i Jakub Kowalski (34).

W pierwszym wyścigu klasy MX85 Mateusz Szafrański zdobył 25 lokatę.

Drugi wyścig klasy MX65 obfitował w dramatyczne wydarzenia, które najlepiej potrafił wykorzystać. Mikołaj Białecki - przyjechał do mety jako 8, Igor Lemańczyk był 27, a Artur Gałuszka 35.

W wyścigu klasy MX85 Mateusz Szafrański był 28.

Ostatecznie Mikołaj Białecki został sklasyfikowany na bardzo dobrym 13 miejscu w Mistrzostwach Europy i 3 w Mistrzostwach Polski, Igor Lemańczyk był odpowiednio 27 i 7, Artur Gałuszka 31 i 11 a Jakub Kowalski 39 i 19.

Mateusz Szafrański został w swojej klasie sklasyfikowany na 28 pozycji Mistrzostw Europy i 7 pozycji Mistrzostw Polski.

  NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    na górę