tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 I Runda Mistrzostw Polski w klasach MX65 i MX85

I Runda Mistrzostw Polski w klasach MX65 i MX85

Autor: Informacja prasowa 2016.05.25, 10:50 Drukuj

W dniach 19-21 maja odbyła się w Cieszynie I runda Mistrzostw Polski w klasach MX65 i MX85. Dodatkowym smaczkiem było połączenie jej z rundą Mistrzostw Europy. Pozwoliło to zawodnikom KTMSKLEP.PL MX KOWALSKI KIDS TEAM rywalizować z najlepszymi zawodnikami z naszej części Europy.

Cieszyn przywitał nasz team słoneczną pogodą. Piątek to czas organizacji naszego stanowiska w parkingu, rejestracji i badań technicznych. Perfekcyjnie przygotowany sprzęt przeszedł je oczywiście bez problemów.

Sobota to czas na trening dowolny, trening kwalifikacyjny i wyścig kwalifikacyjny. Trening dowolny pozwolił młodym jeźdźcom zapoznać się z torem. Trening kwalifikacyjny w klasie MX65 miał decydować o udziale w wyścigach, gdyż zgłoszonych było ponad 40 zawodników. Ostatecznie na belce startowej stanęło 41 zawodników w klasie MX65 (sędzia zdecydował, ze w wyścigu wystartują wszyscy) i 32 zawodników w klasie MX85.

Dla większości polskich zawodników obu klas startowanie z maszyny startowej w tak licznym gronie było zupełnie nowym doświadczeniem.

Niedziela to czas wyścigów, w których nasi zawodnicy podjęli walkę z szybkimi i doświadczonymi zawodnikami z Rosji, Łotwy, Litwy, Estonii, Ukrainy i Białorusi. W pierwszym wyścigu klasy MX65 najwyższą lokatę spośród zawodników naszego teamu zdobył Mikołaj Białecki, który był 19. Kolejne miejsca zajęli: Artur Gałuszka ((23), Igor Lemańczyk (25) i Jakub Kowalski (34).

W pierwszym wyścigu klasy MX85 Mateusz Szafrański zdobył 25 lokatę.

Drugi wyścig klasy MX65 obfitował w dramatyczne wydarzenia, które najlepiej potrafił wykorzystać. Mikołaj Białecki - przyjechał do mety jako 8, Igor Lemańczyk był 27, a Artur Gałuszka 35.

W wyścigu klasy MX85 Mateusz Szafrański był 28.

Ostatecznie Mikołaj Białecki został sklasyfikowany na bardzo dobrym 13 miejscu w Mistrzostwach Europy i 3 w Mistrzostwach Polski, Igor Lemańczyk był odpowiednio 27 i 7, Artur Gałuszka 31 i 11 a Jakub Kowalski 39 i 19.

Mateusz Szafrański został w swojej klasie sklasyfikowany na 28 pozycji Mistrzostw Europy i 7 pozycji Mistrzostw Polski.

Zdjęcia
Komentarze
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

reklama

sklep Ścigacz

    na górę