Husqvarna Supermoto - nowości 2008

Autor: Michał "Sabathius" Bożałek 2008.03.04, 12:21 3 Drukuj

strony: 1 2 3 4 5 6

Husqvarna to potęga w Supermoto. Czy po ostatnich sukcesach Włosi spoczęli na laurach? Oj nie.

W 2007 roku Husqvarna zdobyła mistrzostwo świata konstruktorów Supermoto, pierwsze miejsce w klasie S1 oraz pierwsze miejsce w klasie S2 . Myślicie, że spoczęli na laurach? Oj nie. Ich nowe maszynki to prawdziwe potwory na kółkach. A nam było dane je ujeżdżać!

Benidorm, południowo zachodnia Hiszpania, Costa Blanca, 20 stopni Celsjusza w cieniu, zero chmur. Cóż, tylko dziękować za możliwość poszalenia w takich warunkach, gdy w Polsce temperatury oscylują w okolicach zera i codziennie losujemy, co na główne danie zaserwuje nam przyroda.

W lutym, w środku tygodnia po ulicach szwędają się tu tylko angielscy i niemieccy turyści, głównie w wieku, delikatnie mówiąc... zasłużonym. To tutaj mamy uprawiać nasze harce na tych wariackich maszynach? Na szczęście już w hotelu, na samym środku hallu głównego, wśród babć i dziadków przechadzających się z drinkami w dłoni stoi ONA. Husqvarna SM 510R. "Grr... jednak będzie się działo", myślę i podążam na konferencję, gdzie mam zamiar przyswoić dużo informacji o szwadronie reprezentacyjnym Huski Anno Domini 2008!

Spokojny, czwartkowy wieczór nad morzem był jak cisza przed burzą. Burzą, która nadchodziła już następnego dnia. Z samego rana, ospałe Benidorm zamieniliśmy na tor kartingowy położony w górzystych terenach okalających miasto. Już na pierwszy rzut oka wiedziałem, że nawet przejażdżka 125 będzie dostarczała ogrom emocji ze względu na ilość ciasnych i trudnych zakrętów. Przywitała nas bezchmurna pogoda, sztab pracowników Husqvarny i pełny wybór motocykli. Ku naszej uciesze na miejscu znajdowały się także dwie maszyny Adrien Chareyre, dokładnie te na których dosłownie parę miesięcy temu zdobył mistrzostwo świata w klasie S1. Oczywiście nie zabrakło również jego samego, jego brata Thomasa oraz Gerarda Delepine, mistrza świata klasy S2.

Czemu one są tak szybkie? Czyli Husqvarna od kuchni.

Huska dzierży palmę pierwszeństwa jeżeli chodzi o Supermoto. Przez 10 lat Włosi ukierunkowali się na ten dosyć specyficzny rynek i w tym momencie blisko połowa (48%) motocykli schodzących z taśm produkcyjnych Husqvarny to właśnie Supermoto. Producent deklaruje, że ma największą sprzedaż z wszystkich marek na rynku SM! Sprawdźmy, co takiego proponują nam włoscy inżynierowie w 2008 roku, że motocykle te stały się maszynkami do "slajdów", gdzie przednie i tylnie koło nie do końca lubią jeździć w jednej linii...


Filmy:
Husqvarna Supermoto test
Husqvarna Supermoto test z tylniej kamery

Przejdź do strony z opisem:

Przejdź do testu motocykli:
Husqvarna SM 125S
Husqvarna SM 125S - mały, ale wariat
Husqvarna SM 450R-SM 510R
Husqvarna SM 450R i SM 510R
- lubią tor wyścigowy
Husqvarna SM 610ie
Husqvarna SM 610ie
- przeznaczeniem jest ulica
Husqvarna SM 450RR
Husqvarna SM 450RR
- tylko i wyłącznie na tor
motocykle husqvarna supermoto
Husqvarna SM125S SM450R SM510R SM610ie SM450RR
Husqvarna SM 450RR w powietrzu husqva supermoto na wesolo
SM450RR na torze SM 450RR na winklu
supermoto na torze husqvarna SM 450RR
dubel na winklu husqua na torze
wiraz na SM 450RR husqvarna prezentacja
prezentacja nowosci husqvarna laska husqvarna
husqvarna w rzedzie Delepine Busca husqvarna
Chareyre Achamp GR husqvarna

strony: 1 2 3 4 5 6

na górę