tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Hixpania Hard Enduro 2020 odwoana
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Hixpania Hard Enduro 2020 odwoana

Autor: Dominika Jochymska 2020.09.16, 10:33 Drukuj

Zaplanowana na 9-11 października w Aguilar de Campoo w Hiszpanii, Hixpania Hard Enduro, która miała być trzecią rundą odwołanej serii WESS, również została odwołana.

Powodem takiej decyzji organizatorów jest sytuacja spowodowana pandemią koronawirusa i odwołaniem WESS jako serii w tym roku. W komunikacie prasowym organizatorzy tłumaczą, że po wyczerpaniu wszystkich możliwości, obecne warunki uniemożliwiają organizację imprezy sportowej w zaplanowanym czasie.

NAS Analytics TAG

Fran Rico, organizator Hixpania Hard Enduro, wyjaśnia: - Miesiącami pracowaliśmy, aby poznać najnowsze środki ochrony zdrowia, aby zapewnić uczestnictwo wszystkim zawodnikom. Mimo wprowadzonych zmian do harmonogramu i organizacji imprezy, dla dobra Hixpanii, Mistrzostw Świata WESS i przede wszystkim sportu, który tak bardzo kochamy, uważamy, że najlepszym rozwiązaniem jest anulowanie Hixpanii 2020.

Od początku pandemii trwały prace nad zmianami w formacie wydarzenia i analizowano różne opcje, przestrzegając wszystkich obowiązujących przepisów, a nawet uwzględniając jeszcze więcej środków bezpieczeństwa. Na tej podstawie  sporządzono plan zabezpieczenia zdrowotnego, ograniczono liczbę dni imprezy do dwóch, zmieniono także format wyścigów. Podjęto też trudną decyzję o rezygnacji z widzów.

- Chcemy podziękować za wsparcie, które otrzymywaliśmy ze strony instytucji i władz przez cały ten czas, a także za wysiłki zespołu WESS podejmowane w celu utrzymania pełnego kalendarza - kontynuuje Rico. - Nie zapominamy także o naszych sponsorach. Niewątpliwie te czasy sprawią, że przygotujemy wydarzenie wyższej jakości w kolejnych edycjach. Na koniec dziękujemy wszystkim fanom za bycie naszym największym wsparciem w tych trudnych miesiącach.

Organizatorzy pracują już nad przygotowniem piątej edycji Hixpanii w 2021 roku.

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
Zobacz rwnie
Komentarze
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr