tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Harley-Davidson redukuje zatrudnienie

Harley-Davidson redukuje zatrudnienie

Autor: Lovtza 2016.09.02, 10:32 Drukuj

Podczas gdy większość producentów motocykli segmentu premium notuje wzrosty sprzedaży, Harley-Davidson nie ma powodów do świętowania. W drugim kwartale tego roku amerykański producent odnotował spadek sprzedaży o 5,2% w zestawieniu z analogicznym okresem ubiegłego roku. Najbardziej dotkliwe jest zmniejszenie się rynku amerykańskiego, aż o 8,6%. Dodajmy, że H-D ma w Stanach ponad 49% rynku motocykli, co nawet przy małym procentowo spadku oznacza spore wolumeny motocykli, które nie znalazły nabywców.

Reagując na tą sytuację koncern zdecydował się na ograniczenie zatrudnienia. Dotknie ono głównie pracowników z kilku zakładów produkcyjnych. 117 ludzi straci pracę w zakładzie York, kolejnych 35 w zakładzie Tomahawk, redukcję zapowiedziano również w zakładzie produkującym silnik w Menomonee Falls.

Maripat Blankenheim, rzecznik firmy skomentował sytuację następująco: "Firma w sposób ciągły reaguje na zmiany rynkowe, aby dostarczyć klientom najlepsze produkty i najlepszą obsługę. W chwili obecnej dopasowujemy nasze plany produkcyjne do zamówień z roku 2016, wprowadzając zmiany mające dostosować firmę do potrzeb rynku".

Zdjęcia
Komentarze
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

reklama

sklep Ścigacz

    na górę