tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Graham Jarvis wygrywa Hixpania Hard Enduro w Hiszpanii!
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Graham Jarvis wygrywa Hixpania Hard Enduro w Hiszpanii!

Autor: Informacja prasowa 2019.06.24, 13:54 Drukuj

Zdobywca drugiego zwycięstwa w World Enduro Super Series w 2019 roku, Graham Jarvis z Rockstar Energy Husqvarna Factory Racing zajął pierwsze miejsce w Hixpania Hard Enduro w Hiszpanii.

Walcząc o zasłużone zwycięstwo w trzydniowej imprezie, Jarvis awansował na szczyt klasyfikacji generalnej w drugiej połowie sezonu. Podejmując z Jarvisem walkę o pierwsze miejsce w całym wydarzeniu, Alfredo Gomez wygrał pierwsze dwa dni, by ostatecznie zająć drugie miejsce. Uzupełniając dobre wyniki zespołu, Billy Bolt zajął czwarte miejsce.

NAS Analytics TAG

Po zwycięstwie w trzeciej rundzie na Erzbergrodeo, Jarvis udał się na czwarty przystanek WESS, z apetytem na kolejną wygraną. Ostatni raz na szczycie tej rywalizacji był w 2017 roku, wiedział zatem, że będzie musiał dać z siebie wszystko, aby rzucić wyzwanie wygranej.

Wyścigi trwające trzy dni rozpoczęły się w piątek od SuperEncierro Prologue na placu Aguilar de Campoo, a następnie przez sobotni cross-country Campoo X-Treme i zakończyły się niedzielnym wyścigiem Lost Roads hard enduro.

Gomez, zdeterminowany, by dobrze zaprezentować się na własnym terenie, w piątkowym prologu zapewnił sobie solidne zwycięstwo. Na podium towarzyszył mu kolega z drużyny  - Billy Bolt, co oznaczało, że walka o zwycięstwo będzie zacięta.

Na trudnej 50-kilometrowej pętli, którą zawodnicy przejechali trzykrotnie, trio Husqvarny przejęło kontrolę. Gomez i Jarvis prowadzili przez większość trasy, zawsze z Boltem gdzieś w zasięgu wzroku. Gomezowi udawało się oddalić od Jarvisa na końcowych etapach, dzięki temu zyskiwał powoli przewagę.

Jarvis nie dał jednak za wygraną, wykorzystując trudne technicznie odcinki. Mimo błędu w przedostatnim okrążeniu, udało mu się zdobyć pierwsze miejsce w Hixpania Hard Enduro, a wraz z nim trafił na szczyt klasyfikacji WESS.

Nadzieje Gomeza na wygraną, opadły po wielu błędach, które popełnił w czasie wyścigu. Mimo początkowego prowadzenia, nie był on w stanie złapać później rytmu. Finalnie zakończył na piątym miejscu w niedzielę, a cały turniej na drugim miejscu.

Billy Bolt, mimo świeżo zaleczonej kontuzji, zajął w piątkowym prologu drugie miejsce, w sobotę wylądował zaś na trzeciej pozycji. Finalnie wyścig ukończył na czwartej pozycji.

Rockstar Energy Husqvarna Factory Racing powróci do World Enduro Super Series na czwartej rundzie, Romaniacs w Sibiu, Rumunia 30 lipca - 3 sierpnia.

Wyniki - Hixpania Hard Enduro 2019

 1. Graham Jarvis (Husqvarna) 44 punkty;
 2. Alfredo Gomez (Husqvarna) 44;
 3. Mario Roman (Sherco) 43;
 4. Billy Bolt (Husqvarna) 40…

Generalka WESS (po 4 rundach z 8)

 1. Graham Jarvis (Husqvarna) 2690 punktów;
 2. Manuel Lettenbichler (KTM) 2570 punktów;
 3. Mario Roman (Sherco) 2540…
 4. Alfredo Gomez (Husqvarna) 2314;
 5. Billy Bolt (Husqvarna) 2155…
  NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

  na górę