tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Graham Jarvis wygrywa Hixpania Hard Enduro w Hiszpanii!
Advertisement
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Graham Jarvis wygrywa Hixpania Hard Enduro w Hiszpanii!

Autor: Informacja prasowa 2019.06.24, 13:54 Drukuj

Zdobywca drugiego zwycięstwa w World Enduro Super Series w 2019 roku, Graham Jarvis z Rockstar Energy Husqvarna Factory Racing zajął pierwsze miejsce w Hixpania Hard Enduro w Hiszpanii.

Walcząc o zasłużone zwycięstwo w trzydniowej imprezie, Jarvis awansował na szczyt klasyfikacji generalnej w drugiej połowie sezonu. Podejmując z Jarvisem walkę o pierwsze miejsce w całym wydarzeniu, Alfredo Gomez wygrał pierwsze dwa dni, by ostatecznie zająć drugie miejsce. Uzupełniając dobre wyniki zespołu, Billy Bolt zajął czwarte miejsce.

NAS Analytics TAG

Po zwycięstwie w trzeciej rundzie na Erzbergrodeo, Jarvis udał się na czwarty przystanek WESS, z apetytem na kolejną wygraną. Ostatni raz na szczycie tej rywalizacji był w 2017 roku, wiedział zatem, że będzie musiał dać z siebie wszystko, aby rzucić wyzwanie wygranej.

Wyścigi trwające trzy dni rozpoczęły się w piątek od SuperEncierro Prologue na placu Aguilar de Campoo, a następnie przez sobotni cross-country Campoo X-Treme i zakończyły się niedzielnym wyścigiem Lost Roads hard enduro.

Gomez, zdeterminowany, by dobrze zaprezentować się na własnym terenie, w piątkowym prologu zapewnił sobie solidne zwycięstwo. Na podium towarzyszył mu kolega z drużyny  - Billy Bolt, co oznaczało, że walka o zwycięstwo będzie zacięta.

Na trudnej 50-kilometrowej pętli, którą zawodnicy przejechali trzykrotnie, trio Husqvarny przejęło kontrolę. Gomez i Jarvis prowadzili przez większość trasy, zawsze z Boltem gdzieś w zasięgu wzroku. Gomezowi udawało się oddalić od Jarvisa na końcowych etapach, dzięki temu zyskiwał powoli przewagę.

Jarvis nie dał jednak za wygraną, wykorzystując trudne technicznie odcinki. Mimo błędu w przedostatnim okrążeniu, udało mu się zdobyć pierwsze miejsce w Hixpania Hard Enduro, a wraz z nim trafił na szczyt klasyfikacji WESS.

Nadzieje Gomeza na wygraną, opadły po wielu błędach, które popełnił w czasie wyścigu. Mimo początkowego prowadzenia, nie był on w stanie złapać później rytmu. Finalnie zakończył na piątym miejscu w niedzielę, a cały turniej na drugim miejscu.

Billy Bolt, mimo świeżo zaleczonej kontuzji, zajął w piątkowym prologu drugie miejsce, w sobotę wylądował zaś na trzeciej pozycji. Finalnie wyścig ukończył na czwartej pozycji.

Rockstar Energy Husqvarna Factory Racing powróci do World Enduro Super Series na czwartej rundzie, Romaniacs w Sibiu, Rumunia 30 lipca - 3 sierpnia.

Wyniki - Hixpania Hard Enduro 2019

 1. Graham Jarvis (Husqvarna) 44 punkty;
 2. Alfredo Gomez (Husqvarna) 44;
 3. Mario Roman (Sherco) 43;
 4. Billy Bolt (Husqvarna) 40…

Generalka WESS (po 4 rundach z 8)

 1. Graham Jarvis (Husqvarna) 2690 punktów;
 2. Manuel Lettenbichler (KTM) 2570 punktów;
 3. Mario Roman (Sherco) 2540…
 4. Alfredo Gomez (Husqvarna) 2314;
 5. Billy Bolt (Husqvarna) 2155…
NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
Zobacz rwnie
Komentarze
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama

sklep cigacz

  NAS Analytics TAG
  na gr