tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Graham Jarvis drugi w Erzbergu

Graham Jarvis drugi w Erzbergu

Autor: informacja prasowa 2017.06.19, 13:22 Drukuj

Zawodnik ROCKSTAR ENERGY HUSQVARNA FACTORY RACING Graham Jarvis ciężko zapracował na miano zdobywcy drugiego miejsca 23. Erzberg Rodeo Hare Scramble 2017.

Jeździec teamu Rockstar Energy Husqvarna Factory Racing Graham Jarvis ukończył wyścig 23. rundy ErzbergRodeo Hare Scramble trzy minuty za Alfredem Gomezem i ostatecznie zdobył drugie miejsce. Jarvis zanotował bardzo imponujący wyścig wokół Iron Giant.

Kluczem do sukcesu okazało się przezwyciężenie ostrożnego startu, a następnie przebijanie się w górę stawki przez grono niezliczonych jeźdźców zarówno w szybszych i bardziej zakurzonych sekcjach, jak i na bardziej technicznych odcinkach. Ostatecznie jednak zabrakł czasu na dogonienie zwycięzcy…

Graham Jarvis po raz kolejny pokazał się, że jest jednym z najlepszych zawodników kiedykolwiek startujących w ErzbergRodeo. Dojrzała jazda z początkowo regularnym tempem, a później przyspieszeniu, gdy trudny teren na trasie wyścigu zaczął dawać o sobie znać.

Dla Billy'ego Bolta samo stanięcie na linii startowej w Erzbergu było zdecydowanie większym wyzwaniem niż ukończenie samego wyścigu. Wypadek rowerowy, który miał miejsce na trzy tygodnie przed imprezą, spowodował kontuzję stopy, wymagającą dwóch operacji. Bolt wykazał niesamowitą determinację, która została nagrodzona zdobyciem siódmego miejsca.

Panujący mistrz AMA EnduroCross i FIM SuperEnduro Reigning Colton Haaker z trudem pokonał Erzberg 2017, notując 11. lokatę. Haaker ucierpiał w wyniku kilku małych stłuczek w trakcie pierwszych etapów wyścigu. Nadrabiał na wyjątkowo trudnych odcinkach, takich jak sekcja Karla Dinnera. Jechał mocno, jak tylko mógł, aby ukończyć wyścig w Erzbergu na 11. miejscu.