tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Gogle Utopia Warrant MX - nasza opinia
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Gogle Utopia Warrant MX - nasza opinia

Autor: Lovtza 2012.11.26, 15:02 2 Drukuj

Oklepane już w tej chwili hasło mówi, że jedziesz tam gdzie patrzysz. To prawda, jednak nie wystarczy patrzeć we właściwym kierunku, trzeba także widzieć, co dzieje się przed motocyklem. Jeśli chodzi o jazdę w terenie, kwestia ta staje się nieco skomplikowana. Woda, kurz, błoto, gałęzie i kamienie, muszą pozostać z dala od narządu wzroku kierowcy.

Nazwa i model: Utopia Warrant MX

Wykonanie: Wykonanie amerykańskich gogli stoi na bardzo wysokim poziomie. Rama wykonana jest bardzo precyzyjnie, wymiana wizjera jest szybka i bezproblemowa. Porządnie wykonany jest pasek z silikonową wstawką zapobiegającą ślizganiu się paska po kasku. Regulacja obwodu paska nie sprawia żadnego kłopotu.

Utopia w tym modelu nie zdecydowała się na zastosowanie systemu podwójnej szybki. Parowaniu zapobiegać ma warstwa anifog naniesiona na wewnętrzną powierzchnię wizjera.

Dopasowanie/komfort: Dzięki elastycznejm dopracowanej konstrukcji, łatwej regulacji obwodu paska i trzywarstwowej wyściółce z pianki gogle pasują idealnie w większości offraodowych kasków. Dobrze przylegają do twarzy, nie uciskając jej, ale zapobiegając skutecznie przedostawaniu się w okolice oczu piachu i innych zanieczyszczeń.

Komfort użytkowania byłby większy, gdyby wartstwa antifog lepiej radziła sobie z parowaniem szybki. W czasie jazdy, nawet powolnej i wyczerpującej fizycznie (co generuje dużo wilgoci) problem parowania nie występuje. Wystarczy jednak zatrzymać się na dłuższą chwilę, aby para zaczęła osadzać się na wizjerze. Problem ten jest tym większy, im bardziej zabrudzony kurzem jest wizjer. Warto zatem utrzymywać go w czystości.

Trwałość i wytrzymałość: To mocna strona produktu Utopii. Wizjer wykonany z leksanu jest bardzo odporny na zarysowania, łatwo się czyści, nie stwarza w użytkowaniu żadnych problemów. Lekko zużyta jest jedynie silikonowa wlepka na wewnętrznej części paska gogli. W Stanach gogle te oferowane są z dożywotnią gwarancją. U nas, nawet gdyby gogle się zepsuły nie bardzo jest gdzie je reklamować. W Polsce gogle sprowadzane są najczęściej na indywidualne zamówienie przez mniejsze firmy i na tą chwilę nie ma oficjalnego importera Sam fakt udzielania jednak takiej gwarancji mówi dużo o pewności siebie producenta, co do jakości produktu.

Po około 40 motogodzinach pracy gogle ciągle są w bardzo dobrej kondycji i w pełni nadają się do dalszego użytkowania.

Przeznaczenie: Utopia Warrant MX  to produkt adresowany do każdego miłośnika offroadu. Sprawdzi się na crossówce oraz na motocyklu enduro.

Cena: około 55-60 USD (około 180 PLN)

Nasza ocena (w szkolnej skali 1-6): 5-

Dane producenta:

 • Dożywotnia gwarancja
 • Odporny na zarysowania wizjer z lexanu
 • Punkty mocowania zrywek
 • 100% ochrona przed promieniami UVA/UVB
 • Anti-fog
 • Potrójna pianka wyściełająca
 • Łatwy w regulacji pasek
 • Kolory: czerwony, czarny, niebieski, biały,
Gogle Utopia Warrant MX Black
NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
Komentarze 1
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama

sklep Ścigacz

  NAS Analytics TAG
  na górę