tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Gdzie na długi weekend? 5 tras motocyklowych w Polsce NAS Analytics TAG

Gdzie na długi weekend? 5 tras motocyklowych w Polsce

Autor: Materiał partnera 2019.04.23, 18:11 Drukuj

Takie zestawienie jest jak składanka najlepszych przebojów - choć każdy dobrze je zna, z przyjemnością doświadcza ich ponownie. Na nadchodzący długi weekend majowy przygotowaliśmy dla Was 5 pięknych motocyklowych tras.

Tradycyjnie, na początku maja w Polskę wyruszają legiony motocyklistów. Kotlina Kłodzka, Tatry, Mazury i Bieszczady zaroją się od jednośladów, które na ten czas przejmą faktyczną władzę nad tamtejszymi drogami. My przygotowaliśmy dla was pięć fajnych, mniej oczywistych tras motocyklowych. Wykorzystajcie te propozycje jako inspirację do własnych podróży - podróży pełnych pięknych widoków, zakrętów i innych atrakcji.

1. Wokół Tatr

Bardzo piękna droga z majestatycznymi widokami, pełna pysznego jedzenia i turystycznych atrakcji. Niestety, także dość w tym terminie zatłoczona, dlatego jeśli nie przepadasz za tłumami, rozważ inną opcję. Jeśli nie przeraża cię natłok samochodów i pieszych, zdecyduj się na tatrzańską pętlę. Szczególnie piękna jest po stronie słowackiej. Po polskiej stronie warto zatrzymać się na zdjęcia na Polanie Głodówce - Tatry wyglądają stamtąd wprost bajecznie.

2. Roztocze Środkowe

Roztocze słynie z romantycznych zakątków, baśniowej przyrody, ale na pewno nie z krętych dróg. Z całą pewnością warto jednak wybrać się tam motocyklem - niespieszne zwiedzanie licznych w tym regionie zabytków takich jak zagroda Guciów, jezioro w Zwierzyńcu czy zamojska starówka z pewnością przyniesie sporo frajdy!

3. Serce Wielkopolski

Wielkopolska to prawdziwy skarbiec historii, tutejsze trasy będą zatem gratką dla miłośników tajemnic przeszłości. Od wybudowanej przez Niemców w 1940 roku przez sam środek Wielkopolskiego Parku Narodowego Grajzerówki - drogi z betonowych płyt, przez piękne pałace w Rogalinie czy Turwi, aż do bazyliki w Licheniu czy łuku triumfalnego w Ślesinie - każdy coś ciekawego w Wielkopolsce znajdzie.

4. Pogranicze Warmii i Mazur

Warmia i Mazury to królestwo łagodnych łuków, przepięknych, sielskich widoków i smaków, których nie da się opisać słowami. Warto poznać piękne przystanie - w Giżycku i Mikołajkach, okazałą Twierdzę Boyen w Giżycku i barwne, pełne życia miasteczka.

5. Góry Sowie

To region pełen tajemnic z czasów II wojny światowej, ale nie tylko. Podziemne fabryki w okolicach Walimia, zapomniane miasteczka, jak Miedzianka czy piękna twierdza Srebrna Góra to tylko niektóre z atrakcji, jakie czekają w Górach Sowich.

Przed wyjazdem warto zadbać nie tylko o motocykl (stan techniczny, aktualizacja oprogramowania nawigacji GPS) i samego siebie (odpowiednia dla danej pory roku odzież oraz przygotowanie kondycyjne). Dobrym pomysłem będzie wykupienie dobrego ubezpieczenia motocykla. Choć sieć warsztatów i pomocy drogowej jest rozwinięta, czasem nawet drobna awaria może okazać się bardzo kłopotliwa i kosztowna. Warto zatem zdjąć sobie z głowy takie zagrożenie poprzez nabycie ubezpieczenia Assistance dla motocykla.

Zdję™cia

Polecamy

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    na górę