tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Fotoradary na głośne wydechy? Niepokojący pomysł kanadyjskich władz
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Fotoradary na głośne wydechy? Niepokojący pomysł kanadyjskich władz

Autor: Konrad Bartnik 2018.04.08, 11:39 5 Drukuj

Nadszedł kolejny sezon motocyklowy i w miłującej pokój Kanadzie tradycyjnie zaczęły się sypać skargi mieszkańców na zbyt głośne wydechy niektórych pojazdów. Policja niezbyt dobrze radzi sobie z zatrzymywaniem i karaniem ich właścicieli, w związku z czym władze miasta Edmonton postanowiły podejść do sprawy inaczej.

Temat stary jak świat. Z jednej strony motocykliści, którzy bardzo kochają swoje niezbyt skuteczne tłumiki, a przy tym twierdzą, że ratują one ich życie. Z drugiej cała reszta społeczeństwa, udręczona rykiem silników. Teoretycznie istnieją normy emisji hałasu dla poszczególnych pojazdów, a władze powinny egzekwować ich przestrzeganie. W praktyce jest to jednak bardzo trudne i nieskuteczne.

NAS Analytics TAG

W kanadyjskim mieście Edmonton testowany będzie od tego roku nowatorski system wyłapywania i karania mandatami kierowców zbyt głośnych maszyn, głównie motocykli. Będzie on oparty o mobilne urządzenia pomiarowe, działające na zasadzie fotoradarów. Przejeżdżające obok nich głośne pojazdy będą automatycznie fotografowane, a listy z odpowiednią sumką do zapłacenia będą wysyłane kierowcom do domu.

Jeśli ten system się sprawdzi, będzie masowo wprowadzany w całym kraju. Nie brzmi to najlepiej, prawda?

NAS Analytics TAG

NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze 3
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    NAS Analytics TAG
    na górę