tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Ferrari dementuje plotki - nie zbudują motocykla
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Ferrari dementuje plotki - nie zbudują motocykla

Autor: Beavis 2014.10.14, 10:35 Drukuj

W zeszłym tygodniu internet obiegły plotki, że Ferrari zbuduje motocykl.

Teoria o powstaniu motocykla z Maranello rozbudza wyobraźnię fanów motoryzacji od lat. Producent supersportowych samochodów oprócz jednego pojazdu, nigdy na poważnie nie próbował wejść na rynek jednośladów, a rolę dużego włoskiego producenta motocykli premium pełni Ducati (zresztą, marka zbliżona pod względem polityki produktowej i budowania wizerunku do Ferrari, mimo iż posiadana przez grupę Volkswagena). Przesłanki o powstaniu motocykla Ferrari wzbudził ostatnio skan dokumentów z Europejskiego Urzędu Patentowego. Na szkicach przedstawiony jest cruiser z silnikiem V2.

__________________________________________

Ferrari szybko zdementowało plotki. Przedstawiciel Ferrari, Jason Harri, powiedział wywiadzie dla brytyjskiego MCN:

Osoba, która dodawała ten paten, nie bez powodu wybrała na przedstawienie technologii motocykl. To poprostu najłatwiejszy sposób. Patent dotyczny nowej technologii, dzięki której będziemy mogli zrezygnować z wałka wyrównawczego. Zdjęcie patentowe pokazuje to rozwiązanie na minimalnej możliwej liczbę cylindrów w silniku V2, w przyszłości będziemy mogli ją wykorzystać w dowolnej liczbie cylindrów w takim układzie.

Najwyraźniej na motocykl spod szyldu Ferrari będziemy musieli jeszcze poczekać. Na otarcie łez, możliwe, że będziemy w przyszłości mogli pojeździć VW z silnikiem Ducati.

  NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    na górę