tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Febvre wygrywa, Gajser powiększa przewagę

Febvre wygrywa, Gajser powiększa przewagę

Autor: Reklama 2015.09.15, 12:15 Drukuj

Podczas przedostatniej rundy Mistrzostw Świata w Motocrossie, która odbyła się w meksykańskiej miejscowości Leon, Romain Febvre zgarnął kolejne zwycięstwo w sezonie.

Przedostatnia runda Motocrossowych Mistrzostw Świata została rozegrana w zeszły weekend w Maksyku, na twardym torze zlokalizowanym w miejscowości Leon. Ciężkie opady deszczu zmieniły tor w błotniste grzęzawisko. Był to świetny test dla zawodników korzystających z opon Pirelli Scorpion MX32.

Niesamowity Romain Febvre kontynuuje pokaz swojej dominującej formy, wygrywając sobotnie kwalifikacje. Zdobywca tegorocznego tytułu Mistrza Świata w klasie MXGP podczas weekendu korzystał z ogumienia Pirelli Scorpion MX32 w rozmiarze 80/100-21 z przodu i 110/90-19 z tyłu. Francuz w Leon zgarnął zwycięstwo, siódme w sezonie 2015. Świetnie, czwarte miejsce zdobył zespołowy kolega Febvre, Jeremy Van Horebeek, który korzystał z takiej samej kombinacji opon, co zwycięzca GP. Glenn Coldenhoff, kolejny zawodnik wspierany przez Pirelli, w ciężkich warunkach wywalczył piątą lokatę.

W klasie MX2 pierwsze zwycięstwo w swojej karierze zdobył Amerykanin Thomas Covington. Zawodnik Kawasaki nie popełnił ani jednego błędu przez cały weekend. Covington korzystał z opon Pirelli Scorpion MX32 w rozmiarze 80/100-21 z przodu i 110/90-19 z tyłu. To samo ogumienie pozwoliło Timowi Gajserowi powiększyć przewagę w klasyfikacji generalnej nad Paulsem Jonassem. Gajser zdobył drugie miejsce w GP Meksyku. Gajsera i Jonassa dzieli 18 punktów na dwa wyścigi przed końcem sezonu 2015.

Finałowa runda Motocrossowych Mistrzostw Świata zostanie rozegrana na legendarnym torze Glen Helen w Ameryce, już w najbliższy weekend.