tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Dziura dziesiciolecia. Kuriozalny przypadek ogromnej wyrwy we Woszech
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Dziura dziesiciolecia. Kuriozalny przypadek ogromnej wyrwy we Woszech

Autor: Raff 2018.03.14, 13:59 1 Drukuj

Potężna wyrwa w autostradzie w Livorno we Włoszech obchodzi w tym roku swoje dziesiąte urodziny. Mimo licznych zapowiedzi, obietnic i środków przeznaczonych na naprawę, dziura jak była, tak jest.

Wszystkim narzekającym na stan polskich szos polecamy wybrać się na boczne drogi Włoch. Ich stan techniczny pozostawia wiele do życzenia, a sprawę pogarsza opieszałość włoskich urzędników. Symbolem tej niemocy i totalnego braku organizacji stała się ogromna wyrwa w drodze ekspresowej biegnącej z portu w Livorno w stronę Florencji.

NAS Analytics TAG

Potężna dziura powstała w 2008 roku, po niezwykle obfitych deszczach. Fragment drogi w pobliżu portu w Livorno zapadł się kilka metrów, uniemożliwiając przejazd. Lokalne władze obiecały szybką naprawę, ale prace ograniczyły się od ustawienia zapór i ustalenia objazdów.

Pieniądze na naprawę drogi znalazły się w budżecie Livorno… osiem lat później. Nie oznaczało to jednak rozpoczęcia prac. Ich termin wyznaczono na rok 2017, w którym jednak również nie zrobiono nic. Wyrwa obchodzi w tym roku 10. rocznicę powstania, a na temat terminu jej usunięcia nadal nic nie wiadomo.

Eksperci twierdzą, że dziura nie stanowi zagrożenia dla sąsiednich pasów ruchu, jednak jej naprawa będzie bardzo trudna i kosztowna. O sprawie wielokrotnie pisały lokalne media, a sama wyrwa stała się czymś w rodzaju atrakcji turystycznej.

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze 1
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

NAS Analytics TAG
Zobacz rwnie

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr