tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Dunlop wprowadza w Europie opon Elite 4
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Reklama

NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Dunlop wprowadza w Europie opon Elite 4

Autor: Informacja prasowa 2016.09.14, 15:58 Drukuj

Dunlop wprowadził w Europie zupełnie nową oponę Elite 4 z rozwiązaniami zapewniającymi długie przebiegi, będące jednym z najistotniejszych parametrów na rynku ogumienia do motocykli typu cruiser i touring. Produkt wykorzystujący technologię Dunlop Multi-Tread™ (MT) jest oferowany w szerokim zakresie rozmiarów - sześciu na przód i czterech na tył, aby zaspokoić potrzeby bardzo zróżnicowanych modeli motocykli.

Tylna opona Elite 4 MT jest dostępna zarówno w konstrukcji diagonalnej, jak i radialnej. Wyróżnia się trwałą, wolno zużywającą się mieszanką w środkowej części opony, która wydłuża okres eksploatacji, oraz specjalnymi mieszankami w częściach bocznych, które poprawiają przyczepność podczas pokonywania zakrętów. Technologia Multi-Tread, zapewniająca jednocześnie wyjątkowo długie przebiegi i znakomite prowadzenie jest wyjątkową propozycją Dunlopa w tym segmencie ogumienia.

NAS Analytics TAG

Najbardziej widoczną zaletą Elite 4 jest nowy wzór bieżnika. Agresywny wygląd stanowi rozwinięcie słynnego wzoru krzywej kosekansowej Dunlopa, który po raz pierwszy został wprowadzony przez markę w oponach wyścigowych. Wyróżnia się on dużą powierzchnią styku i długimi rowkami, dzięki którym więcej gumy ma kontakt z podłożem, co przekłada się na lepszą trakcję na suchej nawierzchni i dłuższe przebiegi.

Zastosowana przez Dunlopa konstrukcja bieżnika przynosi szereg zalet. Po pierwsze, długie rowki pomagają usuwać wodę, co przyczynia się do poprawy zachowania opony podczas deszczu. Po drugie, zapewnia równomierne zużycie części środkowej i barkowej, co oznacza utrzymanie właściwości prowadzenia w miarę eksploatacji opony. Po trzecie, zarówno przedni, jak i tylny wzór bieżnika zaprojektowano tak, by ograniczyć poziom hałasu i zapewnić cichszą jazdę.

Dmitri Talboom, menedżer produktu Dunlop w Europie powiedział: "Wielu motocyklistów będzie mogło podwoić przebiegi w stosunku do opon z jednolitym bieżnikiem, które wcześniej byli zmuszeni wybierać. Elite 4 nie tylko pasują do bardzo wielu modeli, lecz także dają nowe życie starszym motocyklom, oferując dłuższe przebiegi, lepszą trakcję na mokrej i suchej nawierzchni, niższy poziom hałasu i poprawione właściwości jezdne, co jest ogromną zaletą zarówno dla starszych, jak i nowych maszyn."

Wachlarz technologii

Technologia Multi-Tread jest najważniejszą, lecz nie jedyną zaletą opon Elite. Nawijana ciągle, ośmiokątna stopka, opracowana przez Dunlopa początkowo na potrzeby opon wyścigowych, usztywnia dolną część ściany bocznej i daje motocyklistom większą pewność podczas pokonywana zakrętów, poprawiając jednocześnie ogólny komfort jazdy.

W szerokim asortymencie opon Elite 4 są również opony dla Hondy Gold Wing. Wprowadzenie nowych technologii w oponie tylnej wydłuża przebiegi o pięć procent w stosunku do poprzedniego modelu Elite 3.

  • Ponad 24 tysiące kilometrów przebiegu - sześciokrotny dystans od Wschodniego do Zachodniego wybrzeża Stanów Zjednoczonych*
  • Technologia Dunlop MultiTreadTM zapewnia długie przebiegi i poprawia trakcję
  • Nowy wzór bieżnika poprawia zachowanie na mokrej nawierzchni oraz zmniejsza hałas.

Rozmiary opon Elite 4

Elite 4 Diagonalna przednia

Rozmiar Indeks prędkości

130/90B16 73H
130/70-18 63H
100/90-19 57H
110/90-19 62H
80/90-21 48H

Elite 4 Diagonalna tylna

Rozmiar Indeks prędkości

170/80B15 77H
150/80B16 77H
160/80B16 80H

Elite 4 Radialna przednia

Rozmiar Indeks prędkości

130/70R18 63H

Elite 4 Radialna tylna

Rozmiar Indeks prędkości

180/60R16 80H

*Testy przeprowadzone w marcu 2016 na oponach 130/70R18 i 180/60R16 Dunlop Elite 4 na motocyklu Honda® Gold Wing® GL1800, model 2007. Osiągane przebiegi mogą się różnić w zależności od stylu jazdy i warunków drogowych.

NAS Analytics TAG

NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

NAS Analytics TAG
Zobacz rwnie

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr