tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Ducati nie wyprodukuje motocykli elektrycznych i ma swj pomys na bycie eko
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Ducati nie wyprodukuje motocykli elektrycznych i ma swj pomys na bycie eko

Autor: Wojtek Grzesiak 2021.04.13, 09:17 Drukuj

Miłośnicy marki Ducati mogą odetchnąć z ulgą, ponieważ producent zadeklarował, że nie zamierza kontynuować prac nad motocyklami elektrycznymi i ma inny pomysł na uczynienie swoich maszyn bardziej ekologicznymi.

Francesco Milicia, który jest wicedyrektorem do spraw sprzedaży i obsługi posprzedażnej, oznajmił, że produkcja motocykli elektrycznych została wykreślona z krótkoterminowych planów marki Ducati. Zamiast tego producent chce skupić się na paliwach syntetycznych, które pozwolą na obniżenie spalania i emisji szkodliwych gazów.

NAS Analytics TAG

W wypowiedzi dla brytyjskiego Motorcycle News przedstawiciel Ducati powiedział: "Włoski rynek trochę się zmienił i mamy sporą budżetową konkurencję, ale nie chcemy walczyć z takimi producentami. Musimy chronić naszą markę, a istotnym jest przyciągnięcie młodych klientów. Dlatego pracujemy nad elektryfikacją i jesteśmy w grupie producentów, którzy szybko zwrócili się w stronę elektryfikacji. To doskonała okazja dla Ducati, ale w najbliższym czasie nie zamierzamy produkować motocykli elektrycznych. Biorąc pod uwagę naszą obecną ofertę, motocykle elektryczne nie mogą zagwarantować takiego poziomu przyjemności z jazdy, autonomii i właściwości jezdnych jakich oczekują posiadacze Ducati. Jednocześnie badamy inne rozwiązania pozwalające na obniżenie emisji spalin, a są nimi chociażby syntetyczne paliwa."

Co ciekawe, stanowisko Ducati pojawiło się niedługo po oświadczeniu Porsche, które pracuje nad nowym paliwem, które będzie tak czyste jak energia elektryczna. Pomysł Porsche opiera się na połączeniu dwutlenku węgla i wodoru, a do jego produkcji zostanie użyta energia odnawialna. Z nowym paliwem silnik będzie pracował tak jak na konwencjonalnym, ale emisja dwutlenku węgla zmniejszy się o 85 procent. W 2022 roku odbędą się pierwsze testy nowego paliwa, a poligonem doświadczalnym ma być puchar Porsche 911 GT3.

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

NAS Analytics TAG
Zobacz rwnie

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr