tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 DirtMiron wykona salto na motocyklu. Ale to nie bdzie zwyky trick
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

DirtMiron wykona salto na motocyklu. Ale to nie bdzie zwyky trick

Autor: Andrzej Sitek 2022.08.18, 13:18 Drukuj

Z początkiem przyszłego miesiąca, podczas imprezy Baja Poland, na poligonie drawskim spotka się światowa czołówka kierowców i najszybsze auta terenowe. To wydarzenie planowane jest w dniach 2-4 września, a dokładne pośrodku kalendarza tegorocznego rajdu Columna Medica Baja Poland "podwórkowy kaskader ze Szczecina" - jak sam o sobie mówi, spróbuje wykonać na motocyklu drop backflipa.

Jeśli ta nazwa brzmi dla was jak propozycja nowego dania z KFC, to szybko wyjaśniam, że nie chodzi o kurczaka na chrupko, ale naprawdę trudny i wyjątkowy trick. Najprościej rzecz ujmując Miron chce wykonać salto na motocyklu, ale wysoka trudność ewolucji polega na tym, że w zasadzie nie chodzi o skok w górę tylko spadanie i jednoczesne salto do tyłu. Oczywiście wraz z motocyklem. Nietrudno sobie wyobrazić, że niedociągnięty obrót oznacza upadek na głowę z motocyklem między nogami. Z wysokości kilku metrów.

NAS Analytics TAG

Krótko mówiąc, trzeba mieć nerwy i cohones ze stali. O skali trudności ewolucji świadczy również fakt, że na przestrzeni lat flat drop backflipa wykonał dotychczas 1, słownie: jeden zawodnik. To Kai Haase, który dokonał tej sztuki podczas Masters of Dirt w Wiedniu. Działo się to w 2019 roku. Ani wcześniej, ani później nikt nie wykonał flat drop backflipa na motocyklu (przynajmniej według potwierdzonych, oficjalnych źródeł).

Jeśli DirtMiron dokona tej sztuki, będzie pierwszym zawodnikiem z Polski mającym na koncie niebezpieczny i trudny trick. Drugi tytuł jest bardziej symboliczny, bo Miron nie jest już w wieku poborowym i dlatego stanie się pierwszym panem po 40-stce, który zrobi na motocyklu salto w tył spadając w dół. Może powinien podkreślić ten rekord ubierając stosowny dla wieku garnitur?

Ale żarty na bok. Pochodzący ze Szczecina Miron określa się mianem hobbyholika, co nie znaczy, że w wolnych chwilach skleja pasjami papierowe samoloty, lecz zalicza różne, ekstremalne wyzwania, do których należą pierwsze w Polsce podwójne salto na wakeboardzie, skok w formule kitesurfing z mola w Trzęsaczu albo podobny wyczyn z Trasy Zamkowej w Szczecinie. Kto pływał chodź raz na desce z latawcem i obejrzy sobie powyższe miejscówki od razu zrozumie, że to nie przelewki.

Jeśli chodzi o osiągnięcia stricte motocyklowe, na koncie Mirona znajduje się drugi na świecie drop front flip na motocyklu enduro. Zgadza się, to podobny trick, ale zamiast do tyłu, zawodnik leci w dół głową do przodu.            

Oczywiście każde przedsięwzięcie tego typu kosztuje i nie inaczej jest w przypadku próby sił zaplanowanej przez Mirona. Koszty są niemałe, dlatego Szczecinianin rozpoczął zbiórkę na platformie wspieram.to. Potrzeba aż 20 tys. złotych i liczy się każda wpłacona złotówka.

To jak? Będzie drugi w historii flat drop backflip w wykonaniu Polaka? Pamiętajcie: 3 września, rajd Baja Poland, poligon drawski. I DirtMiron w akcji.

NAS Analytics TAG

NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

NAS Analytics TAG
Zobacz rwnie

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr