tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Danilo Petrucci zastąpiony przez Pirro, a nie Stonera
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Danilo Petrucci zastąpiony przez Pirro, a nie Stonera

Autor: Lovtza 2016.03.25, 09:55 Drukuj

Ekipa Octo Pramac Yakhnich Ducati oficjalnie potwierdziła, że to kierowca testowy Ducati Michele Pirro zastąpi kontuzjowanego Danilo Petrucci. Ten ostatni w czasie przedsezonowych testów na Philip Island połamał kości prawej dłoni. Taka kontuzja wymaga minimum do 4 do 6 tygodni leczenia. Włoch tymczasem próbował w Katarze jeździć 22 dni po operacji, co sprawiło, że w czasie treningów doszło do przemieszczenia się połączonych śrubami kości. Petrucci z uwagi na ból i pogarszającą się kontrolę nad motocyklem musiał wycofać się z inaugurującego sezon Grand Prix.

Zastępstwo ma trwać do czasu pełnego powrotu Danilo do zdrowia. Pirro wystartuje w czasie Grand Prix Argentyny i Grand Prix Ameryk. Jeśli leczenie i rehabilitacja przebiegać będą pomyślnie, Danilo zobaczymy na motocyklu najwcześniej pod koniec kwietnia w Jerez podczas Grand Prix Hiszpanii.

NAS Analytics TAG

Oczywiście powyższa informacja jest dużym rozczarowaniem dla fanów Casey Stonera. Gdy okazało się, że zawodnik Octo Pramac Yakhnich Ducati jednak nie będzie w stanie jeździć w najbliższych tygodniach, w padoku i mediach zaroiło się od plotek, szczególnie że analogia z propozycją Stonera, który rok wcześniej chciał zastąpić Pedrosę jest wręcz uderzająca. Australijczyk jednak już wcześniej wykluczył możliwość zastąpienia kontuzjowanego Petrucciego:

"Te plotki nie są prawdą. Mówię szczerze, że moim najważniejszym celem w tym momencie jest poprawienie motocykla dla zawodników Ducati, aby pomóc im w byciu jeszcze bardziej konkurencyjnymi niż w wyścigu numer jeden. To rzecz najważniejsza. Nie mamy zatem pomysłów na dzikie karty, albo zastępstwa. Choć sytuacja jest podobna jak przed rokiem (wtedy Stoner zaproponował sam zastąpienie operowanego Pedrosy, ale po naciskach Marqueza nie zgodziła się na to Honda - przyp. red.), moje nastawienie jest zupełnie inne".

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Zobacz również
Komentarze
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    na górę