tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Dakar 2017: zapowied
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Dakar 2017: zapowied

Autor: Beavis 2016.12.29, 11:59 Drukuj

39. edycja Rajdu Dakar to 9000 km, 12 etapów i 3 kraje Ameryki Południowej.

Z dwunastu dni etapowych w Rajdzie Dakar 2017 aż sześć rozgrywanych będzie na wysokości powyżej 3000 m n.p.m. Marc Coma, wielokrotny zwycięzca, a obecnie Dyrektor Sportowy rajdu, trasę najbliższej edycji określa jako "przenoszącą zawodników w świat ekstremalnego wysiłku". 39. edycja Rajdu Dakar rusza 2. stycznia z paragwajskiego Asunction. 

NAS Analytics TAG


Czego możemy spodziewać się w kategorii motocykli? Po zeszłorocznym zwycięstwie w swoim drugim podejściu do Rajdu Dakar faworytem jest Australijczyk Toby Price (KTM). Price posiada doświadczenie, prędkość i zaplecze zwyciężającego 15-krotnie fabrycznego zespołu KTM. Dla Austriaków jedzie także Sam Sunderland, Mathias Walkner i Lia Sanz. Moim zdaniem największym rywalem dla Price’a był i jest Joan Barreda Bort (Honda), który w zeszłym roku był zmuszony wycofać się z rywalizacji. Honda jest głodna zwycięstwa, a Barreda posiada wszystkie składniki potrzebne do wygrywania poza szczęściem.

Czarne konie? Stefan Svitko (KTM), prywatny zawodnik ze Słowacji, który był 2. w zeszłym roku. Może także Helder Rodriquez, dosiadający fabrycznej Yamahy. 

Orlen Team w 39. edycji rajdu wystawi dwóch motocyklowych reprezentantów. Kuba Piątek i debiutujący w Dakarze Adam Tomiczek to bardzo młodzi endurowcy z potencjałem. 

Jadę na Dakar, żeby zmierzyć się z samym sobą. Stawić czoła wielkiemu wyzwaniu i sprawdzić, gdzie leży moja granica. Ostatnie miesiące poświęciłem na intensywne przygotowania do startu. Po pięciu miesiącach rehabilitacji jestem głodny rywalizacji na najwyższym poziomie  - komentował Piątek, dwukrotny Mistrz Świata Juniorów w rajdach terenowych.  

Adam Tomiczek dodaje: 
W listopadzie zająłem bardzo dobre miejsce w silnie obsadzonym, pustynnym rajdzie Maroka. Teraz czeka mnie pierwszy Dakar, gdzie będę mierzył się z najlepszymi zawodnikami na świecie. To dla mnie duże wyróżnienie i dodatkowa motywacja do pracy. 

Reprezentować Polskę w klasie motocykli będzie także Maciej Berdysz i Paweł Stasiaczek.


Rafał Soniki przymierza się do walki o zwycięstwo. Jestem przekonany, że SuperSonika nie interesuje żadna inna pozycja. Zresztą, Sonik wymieniany jest jako główny faworyt do zdobycia statuetki beduina. Mogłoby się wydawać, że pod nieobecność braci Petronelli Sonik będzie miał ułatwioną robotę. Ale czy Dakar kiedykolwiek był łatwy? Największym rywalem będzie Ignacio Casale, jadący prawie "u siebie" Chilijczyk. Drugim Polakiem w kategorii jest jadący w zespole z Sonikiem Kamil Wiśniewski. 

Kuba Przygoński, tak samo jak w ubiegłym roku, wystartuje w klasie samochodów. 

Rajd Dakar 2017 rusza 2. stycznia. Relacje będzie można oglądać w specjalnej kronice na antenie pierwszego programu Telewizji Polskiej, zaraz po "Wiadomościach". Bieżące wyniki znajdziecie oczywiście na Ścigacz.pl

Foto: KTM, Honda, Orlen Team

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr