tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Czy znasz coś bardziej nowoczesnego? Caberg - włoski ekspert od kasków szczękowych

Czy znasz coś bardziej nowoczesnego? Caberg - włoski ekspert od kasków szczękowych

Autor: Artykuł sponsorowany 2020.03.17, 13:48 Drukuj

Caberg to marka na wskroś włoska. Obok porywającego designu, oferuje również najnowocześniejsze rozwiązania, wysoki komfort i pełne bezpieczeństwo. To właśnie dlatego, od ponad 40 lat, pozostaje ona w gronie czołowych producentów kasków motocyklowych. Zwłaszcza szczękowych.

Nazwa Caberg jest nieprzypadkowa, powstała z połączenia włoskiego słowa caschi (kaski)  oraz nazwy rejonu, w którym są one produkowane - Bergamo. Firma została założona w 1974 roku i zaprezentowała wówczas swoje dwa pierwsze produkty: integralny Articolo 100 oraz jeta z daszkiem Articolo 300.

Od tamtej pory Caberg systematycznie zaskakiwał nabywców kolejnymi udanymi kaskami, wyposażonymi w innowacyjne systemy. To właśnie ta firma stworzyła pierwszy włoski kask szczękowy - 292 Unlimited oraz sławnego szczękowca otwieranego jednym przyciskiem - Just One. To także Caberg wprowadził na rynek rewolucyjnego integrala Ego, z niezwykle wydajną wentylacją w formie stalowej perforowanej płyty w górnej części skorupy. 

W ciągu tych ponad 40 lat, Caberg stał się ekspertem kasków szczękowych, zdobywając tym samym istotną pozycję na rynku motocyklowej turystyki. Dział badań i rozwoju w Bergamo nieustannie pracuje nad innowacyjnymi rozwiązaniami, które zapewniają motocyklistom coraz więcej wygody i jeszcze wyższy stopień bezpieczeństwa. 

W tym sezonie Caberg ponownie zaskoczył znakomitą ofertą, zwłaszcza w segmencie kasków szczękowych. W średniej półce cenowej znajdziemy najnowszą wersję bestsellera - model Duke 2. Jest to model o charakterystycznym, zadziornym wyglądzie, wyposażony we wszystko co niezbędne podczas motocyklowej podróży - blendę przeciwsłoneczną, system szybkiego demontażu wizjera, znakomitą wentylację i demontowalną wyściółkę, którą można wyprać. W standardzie dostajemy dwa wizjery (przezroczysty i przyciemniany) oraz kołnierz przeciwwiatrowy. 

Na szczycie oferty kasków szczękowych Caberga znajduje się model Levo - jeden z najdoskonalszych kasków turystycznych, jakie stworzono. Wykonana z materiałów kompozytowych (w wersji Evo z carbonu) skorupa uzupełniona jest gigantycznym wizjerem, z polem widzenia wynoszącym aż 82 stopnie! Tutaj w standardzie również  znalazły się dwa wizjery (przezroczysty i przyciemniany), kołnierz wygłuszający, osłona przeciwwiatrowa i demontowalna wyściółka. 

Ale Caberg to nie tylko kaski szczękowe - producent przoduje również  w segmencie integrali. Fani ostrych nakedów z pewnością ucieszą się z modelu Jackal, który znajdziemy w wielu atrakcyjnych malowaniach. Kask występuje w dwóch wielkościach skorupy i sześciu rozmiarach. Jest wyposażony w dwa wizjery (przezroczysty i przyciemniany)  z systemem łatwego demontażu. Posiada także blendę przeciwsłoneczną, osłonę przeciwwiatrową i deflektor na nos.  

Na szczycie w ofercie kasków integralnych Caberga plasuje się model Drift Evo. Jego skorupa wykonana jest z włókien węglowych lub z materiałów kompozytowych i, podobnie jak Jackal, także dostępna jest w wielu ciekawych malowaniach. W zestawie znajdziemy dwa wizjery, a ich zakładanie i zdejmowanie ułatwi nam system szybkiego montażu. Kask jest również wyposażony w wyjmowaną wyściółkę. 

Wszystkie opisane kaski Caberg przystosowane są do montażu pinlocka i dedykowanego interkomu JustSpeak. Pełną ofertę marki Caberg  znajdziesz w sklepach Olek Motocykle i w sklepie internetowym.

Zdję™cia
NAS Analytics TAG

Polecamy

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama

sklep Ścigacz

    na górę