tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Customowy motocykl elektryczny LiveWire One - pierwszy taki projekt na wiecie
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Reklama

NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Customowy motocykl elektryczny LiveWire One - pierwszy taki projekt na wiecie

Autor: Wojciech Grzesiak 2021.10.22, 08:08 Drukuj

Choć Harley-Davidson wydzielił LiveWire jako osobną markę, to nie zapomina o tym, że motocykle z Milwaukee słyną między innymi z podatności na wszelkiej maści przeróbki. Dlatego powstał projekt o wdzięcznej nazwie "Cichy alarm", zbudowany na bazie LiveWire One.

LiveWire zostało wydzielone jako osobna marka, co więcej - salony Harleya muszą uzyskać osobną autoryzację i wydzielić odrębne pomieszczenie, jeśli chcą sprzedawać elektryki z Milwaukee. Dużym szokiem dla właścicieli Harley-Davidson LiveWire był również fakt, że LiveWire One to ten sam motocykl, ale z nowym logotypem, malowaniem i niższą ceną.

NAS Analytics TAG

Do stworzenia customowego motocykla na bazie LiveWire One został zaprzęgnięty Jens vom Brauck. Prowadzi on w Milwaukee warsztat JVB-Moto zajmujący się oczywiście budową customów. Przerobienie motocykla elektrycznego wydaje się być trudnym zadaniem, ponieważ pojawiają się dodatkowe ograniczenia wynikające z budowy takiej maszyny. Z jednej strony "Cichy alarm" nie bawi się odważnie formą, ale z drugiej - wygląda atrakcyjnie.

Co zmieniło się w motocyklu? Na pierwszy rzut oka widać, że zniknęła osłona reflektora, lusterka i kierunkowskazy, a także zastosowano wykonane z włókna węglowego nakładki na felgi. Zmienił się również kształt tyłu motocykla oraz "zbiornika" oraz przedni błotnik, a po bokach baterii dodano małe wloty powietrza. Pojawiło się dużo nowych szczegółów takich jak nowa kierownica wraz z riserami, a także nowa klamka hamulca czy mikroskopijne kierunkowskazy. Fabryczny tylny amortyzator został wymieniony na produkt marki Sport Evolution.

Na koniec, okazuje się, że choć Jens vom Brauck jest fanem modelu LiveWire, to niekoniecznie podoba mu się wizja elektryczności: "Nie sądzę, że motocykle elektryczne uratują świat. Rozumiem całą dyskusję na temat bycia eko-przyjaznymi, ale uważam, że sprawa jest skomplikowana i daleka od perfekcji. Wiem jednak, że LiveWire to dużo dobrej zabawy!"

NAS Analytics TAG

NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr