tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Cruiser Hondy z automatem? Producent składa dokumenty nowego VTX1300

Cruiser Hondy z automatem? Producent składa dokumenty nowego VTX1300

Autor: Raff 2018.09.14, 15:50 Drukuj

Nowa Honda VTX1300 może zostać wyposażona w dwusprzęgłową przekładnię DCT - tak wynika z dokumentów, które producent złożył w amerykańskim urzędzie.

DCT (Dual Clutch Transmission), jest z pewnością jedną z najlepszych skrzyń biegów oferowaną w motocyklach. Z odpowiednim oprogramowaniem, doskonale sprawdza się zarówno w motocyklach enduro (Africa Twin), jak i potężnych turystykach (Gold Wing). Wygląda na to, że producent planuje oferować ją także w cruiserze VTX1300.

Zasada działania skrzyni DCT jest zadziwiająco prosta - posiada ona dwa oddzielne sprzęgła. Kiedy ma nastąpić zmiana biegu, jedno sprzęgło odpuszcza bieg, a drugie ma już zapięty kolejny. Dzięki temu zmiana biegu następuje niemal bez utraty mocy.

System ten pojawił się już 10 lat temu, początkowo w modelu VFR1200. Użytkownicy docenili jego perfekcyjne działanie, dlatego stopniowo trafiał do kolejnych modeli. Jest bardzo prawdopodobne, że system ten trafi także do następcy modelu VTX1300 - cruisera  z 1,3-litrowym V-twinem.

Model ten nie jest już wprawdzie oferowany w Europie, ale istnieje  duża szansa, że Honda zdecyduje się wprowadzić nowy model do oferty. Mógłby to być prawdziwie triumfalny powrót Hondy do segmentu cruiserów. Kto wie, być może DCT w motocyklu bądź co bądź nastawionym na niespieszną jazdę, okazałaby się sukcesem.

Zdjęcia
Komentarze
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

reklama

sklep Ścigacz

    na górę