tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Cobra Rabittsport Motocross Team w Veendam - III runda Mistrzostw Holandii NAS Analytics TAG
2019 11 04 Husqvarna Sezon enduro jeszcze sie nie zakonczyl billboard
NAS Analytics TAG

Cobra Rabittsport Motocross Team w Veendam - III runda Mistrzostw Holandii

Autor: Informacja prasowa 2012.04.27, 10:48 Drukuj

To już 3 runda Mistrzostw Holandii, w której udział w klasie 50 cc wzięli Olaf Włodarczak i Bartosz Popielnicki z Cobra Rabittsport Motocross Team a w klasie 85 o punkty walczył Patryk Zdunek oraz Szymon Staszkiewicz. Dla chłopaków z klasy 50 cc to były 3'cie w życiu zawody motocrossowe i trzeci raz otrzymali porządną lekcje motocrossowych doświadczeń.

Zawody rozegrano na dość wąskim torze w miejscowości Veendam w Holandii. W porównaniu do poprzednich rund zawody przebiegły „na mokro” czyli w deszczowej pogodzie czego chłopcy jeszcze nie doświadczali i był to dla nich pierwszy kontakt z błotem i podającym deszczem w czasie wyścigu. Z racji wieku i doświadczeń Olaf i Bartek nie wiedzą jeszcze co to „rolloff” a tym bardziej nie wiedzieli by jak i kiedy tego się używa wiec kiedy deszcz zachlapał im okulary chłopaki nie zjechali tylko jechali dalej i ukończyli dwa wyścigi.

Dodatkowym i dużym utrudnieniem było to że,  w tych zawodach organizator nie równał toru na wyścig 50 cc jak to miało miejsce na poprzednich rundach. Jazda po dziurach w koleinach, wyjechanych przez resztę motocykli, do tego w błocie i w deszczu na takich małych kółkach było bardzo dużym wyzwaniem dla naszych chłopców z tak małym doświadczeniem. Chłopaki nie poddali się i ukończyli zawody choć ich jazda była bardzo asekuracyjna i bardzo mocno odbiegała od ich możliwości ale mieli jechać... więc pojechali. Ostatecznie Olaf ukończył zawody na 15 miejscu a Bartek ukończył na przedostatnim 16 miejscu ale dla nas liczył się udział w kolejnej rundzie Mistrzostw Holandii i zdobycie kolejnych cennych doświadczeń.

Następna runda już w najbliższy weekend w Miejscowości Arkel ale ze względu na głęboki piach na tym torze, w dodatku tor również ma nie być równany na wyścig 50 cc, wyjazd na zawody jest pod znakiem zapytania. Głęboki piach dla chłopaków jest jeszcze za ciężki jak na ich poziom i częste podnoszenie ich z ziemi raczej nie nauczy ich niczego przez dwa wyścigi 10'cio minutowe.

Patryk Zdunek zajął 2 i 4 co dało mu 2 miejsce w punktacji zawodów a Szymon Staszkiewicz zajął  dwa razy drugie miejsce i tak też został sklasyfikowany.

  NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    na górę