tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Cobra Moto wygrywa 5 rundę MP MX65 w Gdańsku NAS Analytics TAG
2019 11 04 Husqvarna Sezon enduro jeszcze sie nie zakonczyl billboard
NAS Analytics TAG

Cobra Moto wygrywa 5 rundę MP MX65 w Gdańsku

Autor: Informacja prasowa 2012.09.14, 08:37 Drukuj

Na torze w Gdańsku 8 i 9 września odbyła się V  runda  Mistrzostw Polski, w której w klasie MX 65 kolejny raz triumfowała marka Cobra. Kolejne dwa wyścigi wygrał Duńczyk Marcus Petersen z Cobra Rabittsport Motocross Team na swoim CX 65 2011. Wyjątkowo tym razem zawody przebiegły bez deszczu za to w mocnym kurzu.

Tor w Gdańsku został mocno przebudowany co Marcusowi bardzo się spodobało. Jedynym problemem był duży kurz na torze i silny wiatr, który mocno wszystkim dokuczał. Marcus oprócz startów w klasie MX 65 startuje również w klasie MX 85 dlatego trening dowolny w klasie MX 65 nie jest aż tak istotny. Dzięki treningom w klasie MX 65 Marcus ma szanse wjechać się w tor jak jego przeciwnicy w szczególności Filip Bukowicz, który startował u siebie.

Po rundzie w Lipnie ustawienia na zawody w Gdańsku wróciły do serii oprócz układu wydechowego, który otrzymaliśmy do testów z Holandii. Długie proste wygłaskane przez quady pozwalały na szybką jazdę, która mogliśmy zobaczyć już na treningu kwalifikacyjnym. Na koniec „czasówki” Cobra uzyskała 2 sekundy przewagi nad drugim zawodnikiem i Marcus jako pierwszy wjeżdżał na maszynę startową.

Wyścig pierwszy rozpoczął Marcus od trzeciego miejsca i pomimo dużego kurzu tylko przez dwa okrążenia mogliśmy oglądać ciekawy wyścig. W pierwszym okrążeniu Marcus wyprzedził Amadeusza a w drugim Filipa. Trzecie okrążenie już jako pierwszy mija już Petersen i z okrążenia na okrążenie zwiększa przewagę nad swoimi rywalami. Po objęciu prowadzenia i uzyskaniu kilkunastu sekund przewagi Marcus spokojnie dowozi do mety kolejne 50 punktów.

Wyścig drugi odbył się w dużo lepszych warunkach bo bez dokuczliwego wiatru połączonego z kurzem. Ten wyścig był dla Marcusa dużo spokojniejszy bo już pierwsze okrążenie mija jako pierwszy i do końca nie pozwolił już sobie na odebranie kolejnego zwycięstwa.

„Filip na początku pierwszego wyścigu był naprawdę szybki” -  powiedział po zawodach Marcus. Nie mogłem go wyprzedzić tak łatwo ale mam naprawdę dobry motocykl choć seryjny i wiedziałem, że znajdę odpowiednie miejsce. Kiedy wyprzedziłem Filipa on odpuścił co pozwoliło mi spokojnie dojechać do mety na pierwszym miejscu.”  

Podziękowanie dla X-Cross, Rabittsport.pl, Moto-X, Ścigacz.pl, Cobra Moto, DID Motorland, Wysocki Suspension, Fox-Racing.pl, One industries i całego zespołu za pomoc i wsparcie.

Więcej informacji na stronie www.cobramotorcycle.pl lub na profilu facebook.

  NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    na górę