tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Co robisz na autostradzie, kiedy spadnie nieg? Pewna para wymylia sesj zdjciow
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Co robisz na autostradzie, kiedy spadnie nieg? Pewna para wymylia sesj zdjciow

Autor: Andrzej Sitek 2023.01.23, 11:54 1 Drukuj

Być może zapytacie: "A w czym problem?". To już nie można nawet przystanąć na chwilę i zrobić sobie selfie lub fotki z ukochaną? Otóż nie, nie można.

Para, która zatrzymała się na małopolskiej autostradzie, postanowiła wykorzystać fakt, że właśnie spadł świeży śnieg. Chłopak zajął się robieniem zdjęć dziewczynie. Warunki drogowe były trudne, na asfalcie znajdowała się warstwa pośniegowej brei. Ale ten fakt nie zniechęcił fotografa i jego modeli. Kierowcy nie chciało się nawet zamknąć drzwi pojazdu.

NAS Analytics TAG

To była bardzo niebezpieczna sytuacja, która mogła skończyć się tragicznie. Zarówno na autostradzie, jak i drodze ekspresowej można jeździć z dużą prędkością. Z tego względu awarie pojazdu, zarówno znajdującego się jeszcze w ruchu, jak i już unieruchomionego, mogą stanowić duże zagrożenie dla innych podróżujących. Są to okoliczności, na które kierowcy nie mają wpływu.

Jeśli dojdzie do awarii, przepisy ruchu drogowego - przede wszystkim art. 49 ust. 3 oraz art. 50 ustawy prawo o ruchu drogowym, zawierają wyraźne wskazania, jak w takim przypadku powinien zachować się kierowca.

Na drogach szybkiego ruchu utworzono pas awaryjny, który należy w takich sytuacjach wykorzystać. Oprócz wyznaczonych do tego specjalnych miejsc, na całej trasie obowiązuje zakaz zatrzymania i postoju.

W przypadku usterki i zatrzymania pojazdu sygnalizacja zdarzenia powinna trwać przez cały czas postoju pojazdu. Przepisy określają przy tym dwa sposoby sygnalizacji, do których należy włączenie świateł awaryjnych pojazdu, a jeżeli pojazd nie jest w nie wyposażony, włączenie świateł pozycyjnych.

Drugi obowiązek, który spoczywa na kierowcy, to umieszczenie ostrzegawczego trójkąta odblaskowego w odległości 100 m za pojazdem. Trójkąt umieszcza się na jezdni lub poboczu, odpowiednio do miejsca unieruchomienia pojazdu.

Niestety najechanie na pojazd stojący na pasie awaryjnym lub potrącenie osoby, która taki pojazd opuści, zdarza się bardzo często. Bez wątpienia ryzyko jest jeszcze większe w przypadku trudnych warunków drogowych i braku trójkąta ostrzegawczego. W przypadku spontanicznej sesji zdjęciowej na szczęście nikomu nic się nie stało, ale to była głupota, która mogła kogoś kosztować zdrowie i życie.

Zgodnie z taryfikatorem zatrzymanie lub postój pojazdu na autostradzie, lub drodze ekspresowej, w innych miejscach niż wyznaczone w tym celu, oznacza mandat w wysokości 300 zł.

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze 1
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

NAS Analytics TAG
Zobacz rwnie

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr