tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Chris Vermeulen Advertisement
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Chris Vermeulen

Autor: 2008.03.27, 12:48 Drukuj

Chris Vermeulen przebył bardzo długą i krętą drogę aby dostać się do Grand Prix jednak jego biografia jest kolejną która nadawałby się na godny Oskara, Hollywoodzki film. Jako nastolatek 25'letni dziś Vermeulen na kieszonkowe zarabiał grosze w rodzinnej piekarni, zaś na profesjonalne starty w australijskich wyścigach szosowych zbierał pieniądze wygrywając w dobrze płatnych wówczas Mistrzostwach Azji.

Ciężką pracę i talent Chrisa zauważył legendarny Barry Sheene, który po zakończeniu kariery przeniósł się do Australii i na kilka lat przed śmiercią wykorzystał swoje szerokie znajomości aby zapewnić swojemu protegowanemu starty w Mistrzostwach Wielkiej Brytanii.

Po potwierdzeniu swoich umiejętności w Europie, Vermeulen otrzymał szansę startów w Mistrzostwach Świata klasy Supersport, które wygrał w 2003 roku i razem z ekipą Ten Kate Honda awansował do World Superbike.

Wicemistrzostwo świata w sezonie 2005 oraz gwarancja bardzo dobrze płatnego kontraktu ze strony Hondy nie wystarczyły, aby powstrzymać Chrisa przed spełnieniem swoich marzeń i zadebiutowaniu w MotoGP w barwach fabrycznej ekipy Suzuki, dla której w latach siedemdziesiątych wygrywał sam Sheene.

Sezon 2006 upłynął pod znakiem nauki, jednak już rok później Vermeulen zdołał nie tylko wspiąć się na świetną, szóstą pozycję w klasyfikacji generalnej, ale nawet wygrać pierwszy wyścig dla Suzuki od wprowadzenia czterosuwowego modelu GSV-R. Triumf ów miał miejsce podczas ubiegłorocznej Grand Prix Francji na słynnym torze Le Mans. Znany z fenomenalnej jazdy po mokrej nawierzchni, którą zawdzięcza młodzieńczym startom w dirt-tracku, Chris nie dał wówczas szans swoim rywalom.

Realizację równie ambitnych planów na rok 2008 póki co utrudnia wciąż niedopracowany, nowy model motocykla, który zimą sprawiał Chrisowi i jego nowemu team-partnerowi, Lorisowi Capirossiemu, sporo problemów.

Wiek 25 lat
Urodzony Brisbane, Australia
Mieszka Sispony, Andora
Numer 7

Statystyki

(tylko klasa MotoGP)
Pierwsza GP Australia 2005
Pierwsze podium Australia 2006
Pierwsze zwycięstwo Francja 2007
Podium razem 5
Zwycięstw razem 1
Pole position 3
Tytuły mistrzowskie 1 (1xWorld Supersport)


  NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    na górę