tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Chris Pfeiffer nie yje. egnamy wielkiego przyjaciela i wspaniaego zawodnika
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Chris Pfeiffer nie yje. egnamy wielkiego przyjaciela i wspaniaego zawodnika

Autor: Redakcja 2022.03.15, 12:42 Drukuj

Chris Pfeiffer odszedł od nas. Od lat był wielkim przyjacielem Polski i polskich motocyklistów. Zasłynął najpierw jako wyjątkowy zawodnik enduro, a potem jako najlepszy na świecie stunter. Nie wiemy, co doprowadziło Chrisa do tego momentu i nie ma sensu się nad tym zastanawiać. Niestety. Nie ma go już z nami.

Chris Pfeiffer wielokrotnie odwiedzał Polskę. Jeździł wspólnie z polskimi stunterami, na przykład podczas zawodów stunterskich na warszawskim Bemowie:

NAS Analytics TAG

Chris Pfeiffer w Polsce. Stunt na Extrememoto w Warszawie

Chris Pfeiffer na Extrememoto w Warszawie - zobacz relację

Brał też udział we wspólnych projektach z naszą redakcją:

Chris Pfeiffer w Warszawie

Chris Pfeiffer w Warszawie - relacja

Chris Pfeiffer Warszawa 2009

FILM - CHRIS PFEIFFER i warszawski stunt

Chris Pfeiffer rozpoczął swoją karierę od trialu, a w wieku 15 lat został Mistrzem Niemiec Juniorów. Trzy lata później wygrał Puchar OMK, Mistrzostwa Niemiec dla zawodników z licencją B. W 1996, 1997, 2000 i 2004 Pfeiffer wygrał Red Bull Hare Scramble, czyli popularne Erzbergrodeo w Eisenerz, jedną z najtrudniejszych imprez hard enduro na świecie.

Następnie Chris poświęcił się całkowicie stuntowi. Przez lata zdobył wiele tytułów, a to, co potrafił zrobić z motocyklem zawsze zadziwiało widzów:

Film z udziału Chrisa Pfeiffera w zawodach stuntu Extrememoto w Polsce na lotnisku Bemowo

Film z zawodów Extrememoto w Warszawie
z udziałem Chrisa Pfeiffera

W 2015 zakończył profesjonalną karierę i poświęcił się pokazom stuntu, z którymi dotarł między innymi do Indii.

Ale była też ciemna strona tej błyskotliwej kariery sportowej. Według jego żony, Chris od dawna zmagał się z depresją, a w ostatnich miesiącach miał poważny nawrót choroby. W skutek tego, w miniony weekend odebrał sobie życie. Zostanie pochowany 26 marca o godzinie 9:30 w Trauchgau, jak informuje rodzina - mile widziany jest każdy, kto będzie chciał się z nim pożegnać.

Chris na zawsze zostanie w naszych sercach i w naszej pamięci.

Chris PfeifferChris Pfeiffer. Żegnaj Przyjacielu.

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

NAS Analytics TAG
Zobacz rwnie

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr