tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Chińskie motocykle i amerykańskie silniki. X-Wedge atakuje segment cruiserów z ciężką artylerią
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Chińskie motocykle i amerykańskie silniki. X-Wedge atakuje segment cruiserów z ciężką artylerią

Autor: Wojciech Grzesiak 2023.09.18, 14:33 Drukuj

Kiedyś to japońskie marki próbowały kąsać kategorię cruiserów i chopperów, w której rządzi Harley, a teraz zamierzają to zrobić Chińczycy. Na rynek wjechała marka X-Wedge, która na dodatek współpracuje z amerykańskim producentem silników. Z tego mariażu powstało aż 5 maszyn, które wyglądają dość znajomo.

Podczas wrześniowych targów Moexpo zadebiutowała marka X-Wedge, która pokazała cruisera, cruisera z wózkiem bocznym, trzykołowca w stylu Can-Am Spyder, motocykl turystyczny oraz klasyczną trajkę. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że cztery z tych maszyn są napędzane silnikiem V-twin o pojemności 1976 cm3. Jego maksymalna moc to 103 KM, a maksymalny moment obrotowy wynosi 158 Nm i jest dostępny przy 3000 obr./min.

NAS Analytics TAG

Choć motocykle są chińskie, to serce jest amerykańskie, a zbudowała je marka S&S, która oferuje także akcesoryjne silniki np. do maszyn z Milwaukee. Producent istnieje od 1958 r. i ma na koncie wiele sukcesów sportowych. Jedynie w maszynie przypominającej pojazdy Can-Am zamontowano inny silnik i ma on pojemność 975 cm3, dwa cylindry w układzie V, maksymalną moc 81 KM i skrzynię CVT z biegiem wstecznym.

Gamę otwiera model Ranger RX2000, który jest po prostu cruiserem. Motocykl turystyczny to Rover RL2000 i wyposażono go w kolorowy wyświetlacz LCD o przekątnej 7 cali oraz system audio od JBL. System audio znajduje się też w trzykołowcu Vanguard VT2000. Nie wiadomo, czy motocykle X-Wedge kiedykolwiek wyjadą poza Chiny, ale silniki S&S spełniają m.in. wymagania California Air Resources Board, które są bardziej restrykcyjne od federalnych norm emisji spalin, więc chińskie cruisery mogłyby trafić do USA.

NAS Analytics TAG

NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

NAS Analytics TAG
Zobacz również

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    NAS Analytics TAG
    na górę