tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Chińczycy kupią Pirelli za 7 miliardów euro NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Chińczycy kupią Pirelli za 7 miliardów euro

Autor: Beavis 2015.03.23, 13:34 4 Drukuj

Chińska spółka skarbu państwa ChemChina przejmie pakiet udziałów we włoskim Pirelli, trzecim co do wielkości producentem ogumienia na świecie. Transakcję wycenia się na ponad 7 miliardów euro.

Agencja prasowa Reuters podała, że w niedzielę doszło do ostatecznego porozumienia pomiędzy chińską spółką skarbu państwa ChemChina, a akcjonariuszami Pirelli. Chińczycy przejmą ok. 26%  akcji Pirelli (posiadanych przez firmy holdingowe, w tym rosyjski Rosneft, który potwierdził transakcje, dodając, że nadal pozostawi sobie pakiet udziałów w Pirelli). Głównym celem ChemChina jest technologia Pirelli. Chodzi o opony premium, które mają być wdrożone w chłonny, chiński rynek. Wstępnie mówi się także o zintegrowaniu oddziału produkującego opony do ciężarówek z chińskim Aeolusem. 

NAS Analytics TAG

Cała transakcję wyceniono na 7,1 miliarda euro. Jest to jedna z wielu tego typu transakcji na europejskim rynku przeprowadzana przez posiadające zaplecze walutowe chińskie spółki, które korzystają z niskiego kursu euro. 

  NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze 3
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    na górę