tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Ceny bada technicznych s zbyt niskie, dlatego diagnoci bd protestowa w Warszawie
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Reklama

NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Ceny bada technicznych s zbyt niskie, dlatego diagnoci bd protestowa w Warszawie

Autor: Wojciech Grzesiak 2021.10.28, 08:07 Drukuj

Polska Izba Stacji Kontroli Pojazdów poinformowała o planowanej manifestacji, która odbędzie się w Warszawie. Diagności cały czas domagają się podwyższenia stawek za badania techniczne pojazdów.

W komunikacie PISKP czytamy, że manifestacja została zaplanowana na 18 listopada i wystartuje w samo południe. Diagności argumentują konieczność podniesienia stawek za badania techniczne samochodów tym, że nie zmieniły się one od 17 lat. Według wyliczeń izby, w tym czasie minimalne wynagrodzenie wzrosło o 340%, a inflacja wzrosła o przeszło 40%, a także wzrosły koszty prowadzenia działalności gospodarczej.

NAS Analytics TAG

Proponowana przez Polską Izbę Stacji Kontroli Pojazdów nowa stawka miałaby wynosić 150 złotych netto, a więc kierowca płaciłby 184,5 złotych brutto za badanie techniczne samochodu. Pomysł podwyżki oczywiście nie podoba się tym, których by ona dotknęła - czyli kierowcom. Ci w komentarzach pod tekstami wskazują, że badania techniczne to fikcja. Zazwyczaj wizyta na stacji kontroli pojazdów polega na sprawdzeniu oświetlenia, zawieszenia i hamulców oraz nie trwa dłużej niż pół godziny. Bardziej obrotne stacje łączą swoją działalność z naprawą samochodów, co rekompensuje niskie stawki badań technicznych.

NAS Analytics TAG

NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

NAS Analytics TAG
Zobacz rwnie

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr