tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Cakowicie odnowiona Aprilia RS-GP rzuca nowe wyzwania w MotoGP w nadchodzcym sezonie!
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Cakowicie odnowiona Aprilia RS-GP rzuca nowe wyzwania w MotoGP w nadchodzcym sezonie!

Autor: Informacja prasowa 2020.02.27, 13:00 Drukuj

Zrodziła się nowa baza technologiczna dla motocykla wyścigowego Aprilia. Możliwe to było dzięki zaangażowaniu fantastycznych, nowych członków, którzy wzbogacili doświadczenie zespołu w każdej dziedzinie. Po udanym debiucie na Torze Sepang, team przygotowuje się do inauguracyjnej rundy w Katarze…

Sezon MotoGP 2020 rozpoczął się dla Aprilii wraz z prezentacją nowej kolorystyki motocykla. W czasie zimowej przerwy od wyścigów włoski projekt przeszedł niemała rewolucję. Dział wyścigowy Aprilia Racing z 54 tytułami należy do najlepszych na świecie; rozwój i kontynuacja udziału w MotoGP dowodzi olbrzymiego zaangażowania Grupy Piaggio w sport, a także głodu dalszych zwycięstw i postępu technologicznego!

NAS Analytics TAG

Całkowicie przeprojektowany model RS-GP jest efektem połączenia zdobytych doświadczeń z duchem i entuzjazmem zespołu. Aprilia Racing przedstawiła motocykl zoptymalizowany pod każdym względem - od zaawansowanej aerodynamiki, po nowy silnik V90. Projekt uzupełnia innowacyjna, ekskluzywna skrzynia biegów typu seamless, która rozwinięta została bez udziału firm zewnętrznych, a także nowy, aluminiowy wahacz i rama. Mnóstwo uwagi poświęcono opracowaniu nowej elektroniki, która rozwinięta została przez wzmocniony w ostatnim sezonie, wewnętrzny dział Aprilia Racing.

Struktura zespołu, z wyjątkiem kilku nowych osób, pozostała niezmieniona. Massimo Rivola pozostaje dyrektorem generalny Aprilia Racing, a obok niego pracowali będą Romano Albesiano - kierownik techniczny oraz Fausto Gresini - menedżer zespołu. "Obydwoma stronami garażu" będą zarządzali Antonio Jimenez i Pietro Caprara, doświadczeni szefowie zespołów w padoku MotoGP.

MASSIMO RIVOLA - dyrektor generalny APRILIA RACING

"Dla Aprilia Racing to była najdłuższa zima ostatnich lat. Ekipa wyścigowa włożyła naprawdę niesamowity wysiłek. Już samo przybycie do Sepang z dwoma gotowymi prototypami było dla nas małym zwycięstwem. W pierwszych testach nowy RS-GP wypadł obiecująco, teraz musimy przekuć to w spektakularny sukces wyścigowy. Powiedziałem to wcześniej i potwierdzę ponownie: nie możemy oczekiwać prostej drogi. Najprawdopodobniej będziemy mieli skomplikowany początek sezonu z motocyklem, który wciąż wymaga usprawnień w niektórych aspektach, ale jestem pewien, że od połowy sezonu będziemy mogli zobaczyć realną wartość ciężkiej pracy wykonanej w Noale. Mam nadzieję, że Andrea Iannone wkrótce powróci do ścigania i razem z Aleixem Espargaro i Bradleyem Smithem uzupełni skład kierowców."

ROMANO ALBESIANO - dyrektor techniczny APRILIA RACING

"RS-GP 2020 stanowi dla nas duże wyzwanie techniczne - powstał poprzez przyjęcie głównych założeń działu wyścigów i z uwzględnieniem doświadczeń zebranych w ciągu kilku ostatnich sezonów. Motocykl jest innowacyjny w wielu aspektach, zarówno tych widocznych, jak i zaawansowanych technologicznie, ale ukrytych pod owiewkami. Oczywiście udoskonalenie go zajmie trochę czasu, ale jestem absolutnie zadowolony z osiągniętych rezultatów. Z przyjemnością dzielę się tym z grupą roboczą w Noale."

FAUSTO GRESINI - MENEDŻER ZESPOŁU

"Informacja w czasie testów w Malezji, że nasi zawodnicy od razu polubili nowy motocykl, była pierwszą dobrą wiadomością dla naszego zespołu w 2020 roku. Wysiłek, chęci i poświęcenie wszystkiego dla tegorocznego sezonu są w zespole ogromne. Początek nie będzie łatwy - motocykl jest nową konstrukcją i wymaga rozwoju, ale wierzę, że siłę zespołu można dostrzec właśnie w takich momentach, kiedy musimy zewrzeć szeregi i wszyscy skupić się na tym samym celu: wznieść ten projekt na jak najwyższy poziom."

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
Zobacz rwnie
Komentarze
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr