tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Buty Modeka Le Mans 2 - latem na mieście
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Buty Modeka Le Mans 2 - latem na mieście

Autor: Lovtza 2011.06.06, 14:43 3 Drukuj

Buty Modeka Le Mans 2 - latem na mieście

2011.06.06 Lovtza

Lato chyba już na dobre zagościło w naszej części Europy. Motocykliści odpinają nerwowo wszystko co tylko da się wypiąć z motocyklowej odzieży, a później wertują szafy i sklepowe półki w poszukiwaniu produktów lżejszych i bardziej komfortowych w takim upale. Wybór jest spory, czego przykładem są choćby buty Modeka Le Mans 2. Jak sprawdzają się w praktyce?

Niska cholewka, wiązanie na sznurówki i sportowy wygląd to cechy rzucające się w oczy jako pierwsze. Le Mans 2 niewprawne oko łatwo może pomylić z obuwiem codziennym, także dlatego że buty Modeki wykonane są bardzo estetycznie. Kolorystyka może się podobać, podobnie zresztą jak wzornictwo. Surowcem wykorzystanym do produkcji cholewki jest skóra, wnętrze wyłożone jest przyjemną dla ciała wyściółką, a nad nieprzemakalnością buta czuwa membrana. Wzmocnienia na kostkach, utwardzone czuby i pięty buta dają poczucie bezpieczeństwa bez generowania dyskomfortu. Slidery na bokach traktować należy raczej w charakterze dekoracji. Poza sznurówką, do mocowania buta na stopie wykorzystano pas na rzepie. Odblaskowe dodatki przydają się nocą.

Buty w pierwszym kontakcie okazują się przede wszystkim wygodne. Ich zakładanie i zdejmowanie jest łatwiejsze, niż w przypadku typowego motocyklowego obuwia z bocznym zamkiem. Stopa znajduje w nich dobre wsparcie i nie patrząc się pod nogi można by zapomnieć, że to obuwie przeznaczone do jazdy na motocyklu. Dzięki temu, że stopa nie ma ograniczonej ruchliwości przez wysoką cholewkę, operowanie dźwignią zmiany biegów i hamulcem jest wyjątkowo wygodne. Uwag nie budzi także trwałość i wytrzymałość poszczególnych elementów buta.

Tak naprawdę jedyne zastrzeżenie można mieć do zastosowanej membrany. Wykorzystanie jej ograniczyło przewiewność buta, co w wysokich temperaturach jest odczuwalne. Osobiście wolałbym lepszą wentylację, nawet kosztem odporności na przemoczenie. Przecież w takich butach jeździ się zazwyczaj w ładną, słoneczną pogodę.

Podsumowując, buty Modeka Le Mans 2 to fajny produkt, zapewniający komfort w czasie letnich wycieczek na motocyklu. Co prawda producent postarał się w ich przypadku nieco za mocno, udowadniając przy okazji, że czasem więcej wcale nie znaczy lepiej, ale i tak przy cenie 370 zł jest to bardzo dobra oferta.

Cech produktu:

 • Skóra bydlęca
 • Membrana Hipora® Z-Liner
 • Wyściółka typu Mesh
 • Wzmocnienie kostki
 • Wymienne slidery (dostępne oddzielnie)
 • Odblaski
 • Wzmocnienie na dźwignię zmiany biegów
 • Wodo- i wiatroszczelne
 • Oddychające
 • Wysokość cholewki ok. 17cm
 • Podeszwa olejo- i benzyno odporna

Cena: 370 zł
Nasza ocena w skali 1-6: 4
Gdzie to kupić? www.modeka.pl

Buty Modeka Le Mans2
NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
Komentarze 2
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama

sklep Ścigacz

  NAS Analytics TAG
  na górę