tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Blisko, coraz bliej. Pikny Moto Guzzi V85 ju w urzdzie patentowym!
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Blisko, coraz bliej. Pikny Moto Guzzi V85 ju w urzdzie patentowym!

Autor: Raff 2018.06.05, 14:05 Drukuj

Moto Guzzi V85 - inspirowane legendą Dakaru podróżne enduro, coraz bliżej produkcji. Producent złożył właśnie dokumenty patentowe dotyczące tego modelu.

Model V85 był spontanicznym pomysłem Mandello del Lario na przywołanie ducha legend dawnego rajdu Paryż-Dakar, w szczególności motocykli V65 i V75 Baja z połowy lat 80. Pomalowany w jaskrawe kolory koncept pokazano na stoisku Moto Guzzi podczas ubiegłorocznych targów EICMA. Zainteresowanie przerosło najśmielsze oczekiwania producenta i zachęciło go do prac nad skierowaniem motocykla do produkcji seryjnej.

NAS Analytics TAG

Szkice patentowe, złożone niedawno przez Moto Guzzi wskazują, że wersja produkcyjna będzie minimalnie różnić się od konceptu pokazanego w Mediolanie. Część zmian wynika zapewne z konieczności dostosowania motocykla do wymagań homologacji drogowej.

Zmieniona zostanie końcówka wydechu - będzie nieco dłuższa. Zamiast kosztownego zawieszenia Ohlins - widelca i amortyzatora monoshock, zastosowano własne rozwiązania, inny jest także kształt zacisku hamulcowego Brembo. Wyraźniejsze zmiany dotknęły nadwozia - wydaje się, że model produkcyjny ma nieco mniejszy zbiornik paliwa. Być może producent zostawia sobie w ten sposób furtkę dla bogatszej wersji przystosowanej do dalszych podróży.

Pozostałe elementy - rama, panel instrumentów i siodło wydają się nie zmienione. Tylko trójkątna boczna maskownica pod siedzeniem ma inny wzór. Do napędu V85 posłuży nowy silnik - V-twin o pojemności 900 cm3 i mocy 80 KM. Jednostka napędowa będzie chłodzona cieczą i powietrzem. Motocykl ma być od stycznia 2019 roku dostępny w cenie około 48 000 zł.

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr