tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 BMW K1600 GT model 2017 oraz inne nowoci BMW
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Reklama

NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

BMW K1600 GT model 2017 oraz inne nowoci BMW

Autor: Micha Brzozowski 2017.02.09, 21:25 Drukuj

BMW Polska zaprosiło dziennikarzy na konferencję podsumowującą rok 2016. Podczas tego spotkania zaprezentowane zostały nowe modele samochodów: BMW serii 5 i MINI Countryman oraz to, co przyciągnęło mnie na tę konferencję, czyli BMW K 1600 GT model 2017.

Jakie zmiany nastąpiły w modelu K1600 GT na rok 2017 i co nowego w motocyklach BMW? Zapytałem o to Łukasza Złotnickiego z BMW Motorrad Polska - od kwietnia oficjalnie już szefa działu motocykli BMW Polska, który zastąpi na tym stanowisku odchodzącego z BMW Roberta Domańskiego:

NAS Analytics TAG

Prezentowany tutaj BMW K1600 GT w specyfikacji 2017 wyposażony jest w bieg wsteczny sterowany rozrusznikiem, w Dynamic ESA - elektronicznie sterowane zawieszenie, Gear Shift Assistant Pro - czyli możliwość zmiany biegów zarówno w górę jak i w dół bez sprzęgła jak i ABS Pro (umożliwiający dohamowanie w zakręcie z aktywnym użyciem ABSu) - dostępne jako opcja.

Motocykl ten ma nowy design zegarów, nową nawigację z dodatkowymi funkcjami, która będzie wyświetlała wiele parametrów samego motocykla, światła ksenonowe - a w opcji skrętne światła ledowe. Napędza go bardzo mocny sześciocylindrowy silnik o mocy podniesionej do 160 KM i maksymalnym momencie obrotowym wynoszącym 175 Nm. Koszt motocykla to 89 400 zł brutto - w wersji podstawowej.

Mimo wchodzącej od tego roku normy Euro 4 dla motocykli w większości modeli udało się podnieść moc, zamiast ją obniżyć - inżynierowie BMW jak zwykle zrobili kawał dobrej roboty. Rodzina modeli R-NineT poszerzy się, dojdą nowe modele: Racer oraz model nawiązujący do dużego GS-a - R nineT Urban G/S. Nowością będzie też model HP4 Race - czyli de facto S1000RR, ale zbudowany na carbonowej ramie. Więcej o tym modelu będzie wiadomo dopiero w okolicy kwietnia tego roku, na razie model ten owiany jest aurą tajemniczości. W nadchodzącym sezonie do kultowego R1200GS-a będzie można domówić dwie nie występujące dotychczas w tym modelu opcje: ABS Pro oraz Hill Start Control - asystent ruszania pod górkę. Motocykl ten będzie miał też zmieniony design, nowy przód, nową lampę - odświeżony wygląd. Nowości BMW zaczną pojawiać się w salonach od kwietnia.

NAS Analytics TAG

NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

NAS Analytics TAG
Zobacz rwnie

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr