tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Anthony West zostaje w Kawasaki

Anthony West zostaje w Kawasaki

Autor: Michał "Mick" Fiałkowski 2007.08.30, 18:03 1 Drukuj

Zespół Kawasaki Racing oficjalnie potwierdził dziś w Misano, że 26'letni Anhtony West podpisał z nim roczny kontrakt na stary w MotoGP w sezonie 2008. Australjczyk, który dołączył do ekipy podczas Grand Prix Wielkiej Brytanii, partnerował będzie Amerykaninowi, Johnowi Hopkinsowi.

West trafił do Kawasaki Racing Team w lipcu jako zastępstwo Francuza Oliviera Jacque'a, który po nieudanym początku sezonu wrócił do roli oficjalnego kierowcy testowego modelu Kawasaki Ninja ZX-RR. Od dnia swojego debiutu w MotoGP West imponował szybkim przystosowaniem się do „królewskiej klasy" oraz równymi wynikami.

Mieszkający obecnie w Austrii, Anthony ma już na swoim koncie spore doświadczenie wyścigowe, które zaczęło się od startów w Australijskich Mistrzstostwach Dirt-Track w 1994 roku. Dwa lata później wygrał mistrzostwa Long Track i zadebiutował w krajowych mistrzostwach klasy Production 250ccm, sięgając po tytuł debiutanta roku.

West przez pewien czas ścigał się także w Japonii, zanim w 1999 roku zadebiutował w Grand Prix w klasie 250ccm. Po krótkiej przygodzie z klasą 500ccm w 2001 roku, Anthony powrócił do mniejszej kategorii, lecz przez lata nie mógł pokazać tam pełni swojego potencjału z powodu słabych, prywatnych motocykli i braku funduszów.

Wcześniej w tym sezonie West przeniósł się do Mistrzostw Świata klasy Supersport, gdzie zastępował kontuzjowanego zawodnika fabrycznej ekipy Yamaha, swojego rodaka Kevina Curtiana. Swoje trzy starty zakończył trzecią pozycją na torze Monza oraz dwoma zwycięstwami: na Misano i Silverstone. Wówczas właśnie uwagę na Anthony'ego zwrócił szef zespołu Kawasaki, Michael Bartholemy, który zaproponował mu zastąpienie Olivera Jacque'a.

Pierwsze wyścigi objawiły ogromny potencjał Australijczyka, który zgromadził aż trzydzieści trzy punkty w pięciu startach, trzy razy dojeżdżając do mety w pierwszej dziesiątce.

Zespół jest przekonany o jego oczywistym talencie i niezaprzeczalnej, wyścigowej pasji, gwarantując miejsce u boku Johna Hopkinsa w swoim przyszłorocznym składzie. Ofensywa Kawasaki jest gotowa by narobić nie lada zamieszania w sezonie 2008. West jeździł będzie motocykle Kawasaki Ninja ZX-RR na ogumieniu Bridgestone.

Anthony West
„Bardzo się cieszę, że zakończyliśmy nasze rozmowy podpisaniem kontraktu. Z moich barków spadł ogromny ciężar ponieważ bardzo zależało mi na pozostaniu w MotoGP. Wierzę, że to dla mnie najlepszy zespół i świetna okazja, dlatego jestem bardzo zadowolony. Ekipa spisuje się świetnie a motocykl działa bez zarzutu. Dość dobrze znam Johna Hopkinsa i cieszę się, że będę jego zespołowym kolegą. W tym roku jeździ bardzo szybko, więc mam nadzieję, że będę mógł go trochę przycisnąć w przyszłym sezonie. Zacząłem sezon w klasie 250ccm, a teraz jestem w jednym z najlepszych zespołów klasy MotoGP i już wiem, że zostanę tu w przyszłym roku. Cały czas nie mogę w to uwierzyć. Kawasaki bardzo we mnie wierzy i rozwija motocykl z godnie z moimi wskazówkami. Teraz chciałbym wynagrodzić to zespołowi i fabryce swoimi wynikami w tym i w przyszłym roku."

Michael Bartholemy
„Wiele osób było zdziwionych gdy Anthony dołączył do naszego zespołu w Donington Park. Jego droga do fabrycznego zespołu była bardzo nietypowa ale dotychczasowe osiągi na Ninji ZX-RR wystarczyły by przekonać Kawasaki, że podjęliśmy właściwą decyzję. Zdjęliśmy z niego w tej chwili dużą presję, dlatego myślę, że będzie to widać w jego wynikach z drugiej połowie sezonu. A co do przyszłego roku, kto wie? Jest młody i ma szansę by pokazać na co go stać, więc wierzę, że to zrobi. Dzięki niemu i Johnowi Hopkinsowi mamy bardzo silny, przyszłoroczny skład. Obaj są bardzo zdeterminowani a my cieszymy się, że nasza ekipa się wzmacnia."

Zdjęcia
Zobacz również
Komentarze 1
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

reklama

sklep Ścigacz

    na górę