tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Amatorskie hard enduro w Rumunii [VIDEO] NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Amatorskie hard enduro w Rumunii [VIDEO]

Autor: Marcin Jędras 2019.01.21, 16:52 Drukuj

Sądząc po długiej liście startowej na Red Bull 111 Megawatt amatorów hard enduro w Polsce nie brakuje. Problem pojawia się wtedy, kiedy chciałoby się pojeździć trochę w górach, bo pod tym względem oferta zawodów nie jest u nas zbyt bogata.

Mamy oczywiście Beskid Hero i kilka mniejszych zawodów. Jednak oferta ze strony Rumunii to zupełnie inna liga. Jest uber hardcorowy Romaniacs, trochę bardziej amatorska Enduro Panorama, czy King of the Hill. Jest też masę mniejszych imprez, jak Hard Enduro Bucovina, na którą tym razem zdecydowałem się wybrać.

Zawody zlokalizowane są niedaleko miasta Câmpulung Moldovenesc w Północnej Rumunii, na zachód od słynnego rejonu Maramuresz. Obywają się z początkiem sierpnia, więc nie ma raczej szansy na śnieg, jak w przypadku King of the Hill, który jest w kwietniu.

Impreza jest dwudniowa. Pierwszego dnia odbywa się prolog, od którego wyniku zależy kolejność startowa drugiego dnia. Ścigamy się w 3 klasach: Hobby, Expert i Woman. Wyścig główny to około 90 kilometrów ciężkich górskich ścieżek. Wszystkie klasy jadą prawie identyczną trasą, z tą różnicą, że w Expertcie są dodatkowe "atrakcje". Ja pojechałem oczywiście w klasie Hobby, co było bardzo dobrą decyzją... W Expercie dużo większe kozaki niż ja nie kończyły wyścigu. Także, ewidentnie wielki potencjał drzemie w tym miejscu!

Jak wyglądała sama trasa prologu i wyścigu możecie zobaczyć na moich relacjach z wyścigu:

Mnie udało ukończyć wyścig na 49. pozycji, na 75 osób w klasie, co jak na mój drugi start w hard enduro, uważam za sukces. Pierwsze miejsce w klasie kobiet zajęła Agnieszka Smolińska i to z półtoragodzinną przewagą nad kolejną zawodniczką!

Dla zainteresowanych startem w przyszłym roku, koszt udziału w tej imprezie to około 300 zł. Po więcej informacji odsyłam na stronę organizatora.

  NAS Analytics TAG

Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    na górę