Alvaro Bautista i zespół Rizla Suzuki razem w klasie MotoGP!
Suzuki Motor Corporation z dumą ogłosiło, że Hiszpan Alvaro Bautista dołączy w przyszłym sezonie do fabrycznego zespołu Rizla Suzuki MotoGP
Ten młody i niezwykle utalentowany zawodnik podpisał z fabryką Suzuki dwuletni kontrakt i w latach 2010, 2011 będzie się ścigał na maszynie Suzuki GSV-R800 w królewskiej klasie wyścigów motocyklowych.
Lista jego sukcesów, jak i tempo z jakimi je osiągał jest imponująca. W 2002 roku zadebiutował w World Grand Prix. Rok później Bautista wywalczył tytuł Mistrza Hiszpanii w klasie 125 cc, a w sezonie 2006, w tej kategorii był już najlepszym zawodnikiem na świecie.
Korona mistrzowska była przepustką do klasy 250 cc gdzie w swoim debiucie, w 2007 roku wywalczył prestiżowy tytuł „Rookie of the Year”, czyli „Debiutant Roku”. Rok później Alvaro został V-ce Mistrzem Świata, a w sezonie 2009 jest jednym z głównych faworytów do tytułu Mistrza Świata. Obecnie zajmuje drugą pozycję w klasyfikacji generalnej z niewielką stratą do lidera.
Od swojego pierwszego sukcesu do chwili obecnej Alvaro Bautista stał czterdzieści cztery razy na podium, z czego aż szesnaście razy na jego najwyższym stopniu (po osiem razy w klasie 125’cc i 250’cc).
Suzuki Motor Corporation wiąże z nim wiele nadziei i chce mu stworzyć najlepsze warunki do tego, by w klasie MotoGP ten młody i utalentowany zawodnik święcił wiele spektakularnych sukcesów.


Komentarze
Pokaż wszystkie komentarze