tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Alstare zainteresowany wejściem do WSS z MV Agustą
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
motul belka 950
NAS Analytics TAG
motul belka 420
NAS Analytics TAG

Alstare zainteresowany wejściem do WSS z MV Agustą

Autor: Maciek Machniewski 2011.12.19, 08:13 1 Drukuj

Kierownik zespołu Alstare, Francis Batta potwierdził, że rozważa dołączenie do World Supersport, korzystając z motocykla MV Agusta.

Team po latach startów w World Superbike i po wspaniałym drugim miejscu zajętym w 2010 roku przez ich ówczesnego zawodnika, Leona Haslama, zdecydował się odejść z tej klasy, ponieważ nie otrzymał dostatecznego wsparcia od Suzuki. Pomimo tego, Batta jest nadal lojalny wobec producenta z Hamamatsu, odmawiając innym japońskim markom współpracy z jego zespołem. Tym samym jest on zainteresowany, aby połączyć siły z europejską firmą jaką jest MV Agusta. Pogłoski mówiące o planach zespołu Alstare, związane z włoskim motocyklem, pojawiły się pod koniec tego roku, choć jak sam Batta stwierdził, miał mały kontakt z tym producentem. Niedawno jednak oświadczył, że projekt nadal żyje i rozważa wejście do WSS z nową maszyną F3. Zaznaczył, że ewentualny debiut nie nastąpi wcześniej niż w połowie sezonu.

Francis Batta powiedział:

„Pracuję nad tym, aby wystartować z nowym F3 w kilku wyścigach w Supersport w 2012 roku, ale musimy się dowiedzieć jak konkurencyjny będzie to motocykl. Niczego jeszcze nie podpisaliśmy, więc nie będziemy gotowi do startu w lutym, ale możemy zaliczyć debiut w trakcie sezonu.”

W poprzednim tygodniu Luca Scassa, który był fabrycznym jeźdźcem MV Agusty podczas startów w serii AMA Superbike, zaprzeczył doniesieniom, jakoby miał brać udział w projekcie włoskiego producenta w WSS.

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
motul belka 420
NAS Analytics TAG
Komentarze 1
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama

sklep Ścigacz

    motul belka 950
    NAS Analytics TAG
    na górę