tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Alstare zainteresowany wejściem do WSS z MV Agustą NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Alstare zainteresowany wejściem do WSS z MV Agustą

Autor: Maciek Machniewski 2011.12.19, 08:13 1 Drukuj

Kierownik zespołu Alstare, Francis Batta potwierdził, że rozważa dołączenie do World Supersport, korzystając z motocykla MV Agusta.

Team po latach startów w World Superbike i po wspaniałym drugim miejscu zajętym w 2010 roku przez ich ówczesnego zawodnika, Leona Haslama, zdecydował się odejść z tej klasy, ponieważ nie otrzymał dostatecznego wsparcia od Suzuki. Pomimo tego, Batta jest nadal lojalny wobec producenta z Hamamatsu, odmawiając innym japońskim markom współpracy z jego zespołem. Tym samym jest on zainteresowany, aby połączyć siły z europejską firmą jaką jest MV Agusta. Pogłoski mówiące o planach zespołu Alstare, związane z włoskim motocyklem, pojawiły się pod koniec tego roku, choć jak sam Batta stwierdził, miał mały kontakt z tym producentem. Niedawno jednak oświadczył, że projekt nadal żyje i rozważa wejście do WSS z nową maszyną F3. Zaznaczył, że ewentualny debiut nie nastąpi wcześniej niż w połowie sezonu.

Francis Batta powiedział:

„Pracuję nad tym, aby wystartować z nowym F3 w kilku wyścigach w Supersport w 2012 roku, ale musimy się dowiedzieć jak konkurencyjny będzie to motocykl. Niczego jeszcze nie podpisaliśmy, więc nie będziemy gotowi do startu w lutym, ale możemy zaliczyć debiut w trakcie sezonu.”

W poprzednim tygodniu Luca Scassa, który był fabrycznym jeźdźcem MV Agusty podczas startów w serii AMA Superbike, zaprzeczył doniesieniom, jakoby miał brać udział w projekcie włoskiego producenta w WSS.

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze 1
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    na górę