tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Adrian Pasek 'Pasio' i Yamaha R6 - motocykl do tańca i różańca? NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Adrian Pasek 'Pasio' i Yamaha R6 - motocykl do tańca i różańca?

Autor: Żmija 2010.03.31, 13:05 1 Drukuj

Dla osiemnastoletniego Adriana Paska, który na stunterskiej scenie jest znany wszystkim jako Pasio, ten sezon może okazać się przełomowym. Już w ubiegłym roku wspominaliśmy o jego pierwszych poczynaniach na torze wyścigowym teraz już wiemy na pewno, że rok 2010 będzie sztuką kompromisów pomiędzy WMMP a stuntem. Nowy sezon może okazać się także wyzwaniem przez wzgląd na nowy motocykl, bowiem Pasio przesiada się z Hondy CBR600F4i na Yamahę R6. 

Ścigacz.pl:  Yamaha R6 do stuntu i wyścigów?

Adrian Pasek ‘Pasio': W tym roku złożyło się tak, że zarówno w stuncie jak i w wyścigach będę jeździł  w barwach Yamahy. Póki co motocykl, którym będę się ścigał na torze jest jeszcze przygotowywany przez mechaników Yamaha POLandPOSITION jednak mam nadzieję, że wkrótce uda mi się wybrać na pierwsze testy. Yamahą R6 do stuntu wyjechałem po raz pierwszy w ostatni  weekend i powoli zaczynam  się wjeżdżać  w nowy sprzęt :)

Ścigacz.pl:  Dotychczas jedynie Maćka DOP można było spotkać na R6-tce. Co według Ciebie będzie największym wyzwaniem w jeździe na nowym sprzęcie?

Adrian Pasek ‘Pasio': Zgadza się. R6 nie jest jeszcze tak popularna w stuncie jak Kawasaki 636 czy Honda F4i, stąd decyzja o tym wyborze była trochę ryzykowna. Pomimo tego chciałem spróbować czegoś nowego. Po pierwszych treningach jestem bardzo zadowolony, sprzęt sprawuje się dobrze i mam nadzieję, że tak już będzie co najmniej do końca tego sezonu.  Wyzwania? Chyba  opanowanie  nowego motocykla w takim stopniu jak poprzedniego, R6 jest dużo mocniejsza od mojego poprzedniego moto - Hondy CBR 600 F4i 

Ścigacz.pl: Co uległo modyfikacji w Twoim nowym motocyklu?

Adrian Pasek ‘Pasio': Chyba łatwiej powiedzieć co nie uległo (uśmiech). Można powiedzieć, że motocykl jest jak nowy. Zrobiliśmy pełny serwis silnika,  nadaliśmy całkiem nowy wygląd poprzez malowanie w zasadzie wszystkich elementów możliwych do pomalowania... oczywiście wykonaliśmy całą masę przeróbek typowych dla stuntu, nowa zębatka, klamki, klatka, hb, wzmocnienie stelaża etc.  Myślę, że w pełni wykorzystaliśmy czas srogiej zimy, bo sprzęt jest naprawdę dobrze i solidnie przygotowany. Mam nadzieję, że przez cały sezon motocykl będzie się dobrze spisywał i nie będzie potrzebował żadnego poważniejszego serwisu poza wymianą części i płynów eksploatacyjnych.   W tym miejscu chciałbym podziękować Mirkowi - www.szfajcar.com - za pomoc i ogrom pracy włożonej w przygotowanie motocykla do stuntu oraz naszemu grafikowi Marcelowi - marcinmarczku.com, który zaprojektował nowe malowanie mojej R6-tki.

Ścigacz.pl: W naszej prywatnej rozmowie powiedziałeś, że ten motocykl jest dla Ciebie za ładny. Czyżby?

Adrian Pasek ‘Pasio': A nie jest :) ? Tak serio, to raczej nie jestem typem stuntera, który wykonuje wszystkie triki powoli z dużą starannością. Przez to każdy mój motocykl po kilku treningach wygląda tak jak wygląda. Na szczęście nie wszystko widać na filmach i zdjęciach;).

Ścigacz.pl: Yamaha POLandPOSITION, jak odnajdujesz się w nowym teamie?

Adrian Pasek ‘Pasio': Po pierwsze chcę powiedzieć, że jestem bardzo szczęśliwy z tego, że udało mi się dostać do Teamu POLandPOSITION i będę mógł szkolić się pod okiem najlepszych. Miałem okazję poznać wszystkich zawodników podczas II Ogólnopolskiej Wystawy Motocykli w Warszawie. Każdy jest naprawdę w porządku i liczę na dobre relacje ze wszystkimi.  Jak wiesz, będzie to mój pierwszy pełny sezon na torze, a reszta Teamu pierwsze pełne sezony ma już dawno za sobą. Po cichu liczę zatem na to, że podzielą się ze mną swoim doświadczeniem. Korzystając z okazji chciałbym pozdrowić cały Team.

Ścigacz.pl: Sezon nadchodzi wielkimi krokami... Jakie masz plany?

Adrian Pasek ‘Pasio': Dla mnie ten sezon jest przełomowy. Chcę intensywnie się ścigać i uprawiać stunt. Mam nadzieję, że uda się pogodzić wszystko w miarę możliwości. Na pewno wystartuję we wszystkich rundach WMMP. Odnośnie stuntu również chciałbym pojechać na wszystkie zawody, które mam zaplanowane na ten rok, a wszystkie wolne chwile, w których nie będę na zawodach chcę poświęcić na treningi i doskonalenie swojej jazdy zarówno w wyścigach jak i stuncie. W najbliższym czasie potwierdzę kalendarz imprez na ten sezon, który pojawi się na mojej stronie adrianpasek.com, na którą serdecznie wszystkich zapraszam :) Trzymajcie za mnie kciuki!

Cyrkle Pasio Yamaha R6
NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze 1
Pokaż wszystkie komentarze
Autor:Jacek 31/03/2010 16:43

GRACJAN :*

Odpowiedz
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    na górę