tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 700 zwycistw Hondy w wycigach Grand Prix
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
motul belka 950
NAS Analytics TAG
motul belka 420
NAS Analytics TAG

700 zwycistw Hondy w wycigach Grand Prix

Autor: Informacja prasowa 2015.08.11, 09:17 3 Drukuj

Triumfując w niedzielnym wyścigu o Grand Prix Indianapolis klasy MotoGP, reprezentujący barwy ekipy Repsol Honda Hiszpan Marc Marquez sięgnął po 700. wygraną Hondy w motocyklowych mistrzostwach świata.

Obrońca tytułu ruszał do wyścigu z pole position, a z decydującym atakiem czekał niemal do samego końca, wysuwając się na prowadzenie na trzy kółka przed metą. W efekcie Hiszpan awansował na trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej. Kilka godzin wcześniej swoją pierwszą wygraną w MŚ wywalczył startujący Hondą w klasie Moto3 Belg Livio Loi.

NAS Analytics TAG

To był bardzo udany wyścig, chociaż cały czas jechaliśmy na limicie. Nie sądziłem, że będziemy aż tak szybcy. Postanowiłem zaatakować na trzy kółka przed metą i okazało się to idealną strategią. Jestem bardzo dumny z wywalczenia 700. zwycięstwa dla Hondy. To wyjątkowa chwila dla całego zespołu. Dedykuję to zwycięstwo wszystkim związanym z Hondą - przyznał Marquez.

Wygrana Marqueza była jego trzecią w tym sezonie i 700. dla Hondy w historii startów japońskiej marki w mistrzostwach świata motocyklowej Grand Prix. Tę bezprecedensową serię zwycięstw rozpoczął Australijczyk Tom Phillis, który w 1961 roku wygrał Grand Prix Hiszpanii klasy 125 dosiadając Hondy RC143.

Sportowym sukcesom początek dała deklaracja założyciela marki, Soichiro Hondy, który 1954 roku zapowiedział starty w prestiżowych wyścigach ulicznych, TT na wyspie Man, wówczas rundzie cyklu Grand Prix. Po pięciu latach rozwoju motocykla Honda została pierwszym japońskim producentem, który wystartował na wyspie Man.

Lata sześćdziesiąte to starty Hondy w klasach 125, 250, 350 i królewskiej kategorii 500. W 1966 roku japońska marka wygrała mistrzostwa we wszystkich pięciu klasach, a starty w wyścigach były dla niej "laboratorium na kołach", pomagając w rozwoju technologii dla modeli produkcyjnych.

Po kilkunastoletniej przerwie, Honda wróciła do mistrzostw świata klasy 500 w 1979 roku. Trzy lata później Amerykanin Freddie Spencer wygrał Grand Prix Belgii za sterami Hondy NS500. Wygraną numer 500 wywalczył w 2001 roku Włoch Valentino Rossi, triumfując w Grand Prix Japonii kategorii 500. Zwycięstwo numer 600 było z kolei dziełem Daniego Pedrosy, który sięgnął po nie w Australii w klasie 250.

Jestem dumny z 700. wygranej Hondy w motocyklowych mistrzostwach świata FIM. To osiągnięcie jest możliwe dzięki wieloletniej pracy niezliczonej ilości osób oraz wsparciu kibiców. Jestem im wszystkim bardzo wdzięczny. Dziękuję - powiedział prezes Hondy, Takahiro Hachigo.

Jedenasta runda MotoGP, Grand Prix Czech, odbędzie się w już w ten weekend na torze w Brnie.

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze 1
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

motul belka 420
NAS Analytics TAG
Zobacz rwnie

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep cigacz

    motul belka 950
    NAS Analytics TAG
    na gr