4Ride Automobilklub Polski CUP: Już 22 kwietnia wyścigi supermoto w Warszawie!

Autor: Informacja prasowa 2017.03.20, 14:38 Drukuj

Po 10 latach prawdziwe wyścigi wracają do Warszawy! Na terenie Autodromu Bemowo Automobilklub Polski już 22 kwietnia odbędą się spektakularne zawody w formule SUPERMOTO - 4Ride Automobilklub Polski Cup. To niesamowita gratka nie tylko dla zawodników, ale przede wszystkim dla kibiców.

4Ride Automobilklub Polski Cup to jedyne wyścigi motocyklowe odbywające się na terenie Warszawy. Umiejscowiona na Autodromie Bemowo impreza jest jednocześnie inauguracją startu wyścigowego sezonu SUPERMOTO. Wstęp dla kibiców jest wolny, organizatorzy przygotowali moc atrakcji, a zawodnicy obiecują dać z siebie 110%!

Grupa zawodników i zapaleńców tej niezwykle widowiskowej dyscypliny, na co dzień w rozgrywkach supermoto reprezentująca Automobilklub Polski, postanowiła zrobić coś więcej niż tylko się ścigać. Jako że "samo się nie zrobi" postanowili ruszyć temat i zorganizować zawody na własnym podwórku.

Naszym głównym celem jest promocja wyścigów supermoto, chcemy sprawić by ten ciekawy i widowiskowy sport został zauważony przez polskie media, chcemy organizować zawody w różnych miejscach Warszawy. W Stolicy w temacie dwóch kółek niestety nie dzieje się zbyt wiele, chcemy to zmienić. Zrzeszamy  kierowców SM (supermoto), propagujemy uprawianie sportów motorowych w miejscach do tego przeznaczonych oraz ciągłe podnoszenie swoich umiejętności, chociażby poprzez  treningi supermoto, które regularnie organizuje nasz klub. To wszystko ma znaczący wpływ na wzrost bezpieczeństwa i świadomości wśród użytkowników, wg nas najlepszych motocykli na świecie, jakimi są supermociaki. Pokazujemy ludziom, że tak naprawdę niewiele trzeba... żeby wejść w świat motorsportu i zacząć się ścigać - wystarczy kupić lub wynająć Pitbike, albo przygotować swojego ulicznego supermociaka - mówi dyrektor zawodów Michał Strugarek

Zawody skierowane są do wszystkich, a organizatorzy otwarci są zarówno na początkujących jak i zawansowanych rajderów - każdy znajdzie miejsce dla siebie. Rywalizacja rozgrywać się będzie w kilku klasach:

  • Supermoto Pro - tutaj odnajdziemy czołówkę Mistrzostw Polski oraz Pucharu Polski
  • Supermoto Amator - dla osób dopiero zaczynających przygodę z Supermoto
  • Supermoto Street - uliczni wojownicy będą mieli okazję sprawdzić swoje umiejętności bez wjazdu w sekcję terenową
  • Pit Bike by MRF - dla dużych i małych
  • Mini MX - pokaz jazdy dzieci

Na liście startowej mamy już ponad 70 osób, wśród nich Erik Porovaznik - aktualny Mistrz Polski, Jędrzej Żuralski i Wojciech Mańczak uzupełniający top 3 Mistrzostw Polski. W klasie street znajdziemy także dwie redakcyjne osobistości... lista jest jeszcze otwarta, jeżeli chcesz się sprawdzić, mamy kilka miejsc, a także pitów od wynajęcia, zapraszamy - zachęca organizator zawodów, Piotr Rubacha

Prace organizacyjne ciągle trwają, w zanadrzu jest kilka niespodzianek, jednak jest jeszcze zbyt wcześnie, aby o nich mówić. Chcielibyśmy z góry podziękować wszystkim firmom i osobom zaangażowanym w organizację tego przedsięwzięcia: www.4ride.pl, pitbikemrf.pl, www.label.pl, www.moto-master.com, x-cross.pl, https://www.yamaha-motor.eu/pl/index.asp, https://www.yamaha-motor.eu/pl/services/yamalube/index.aspx oraz chłopakom z sekcji supermoto, którzy z ramienia Automobilklubu Polskiego pomagają z oficjalną stroną wyścigów i wkładają dużo pracy, aby widowisko było jeszcze bardziej efektowne.

Więcej informacji na stronie lub facebooku

Zdjęcia
Komentarze
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

reklama

sklep Ścigacz

    na górę