tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 “Elektra" - dzieo studentw Politechniki lskiej
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

“Elektra" - dzieo studentw Politechniki lskiej

Autor: Redakcja 2018.12.31, 16:22 Drukuj

Polscy młodzi inżynierowie znakomicie radzą sobie z budowaniem prototypowych pojazdów, które odnoszą sukcesy na krajowych i międzynarodowych konkursach dla tego typu konstrukcji. "Elektra" to motocykl elektryczny zbudowany przez studentów Politechniki Śląskiej.

Motocykl napędzany jest silnikiem o mocy 8 kW i wyposażony w zaawansowaną elektronikę Smart System, łączącą we wspólnym module nawigację oraz pomiary i wyświetlanie parametrów silnika i jazdy. Projekt "Elektra", będący efektem pracy Studenckiego Koła Naukowego PolSl Racing z Politechniki Śląskiej powstał w bardzo krótkim czasie. Jak powiedział Bartłomiej Urbański, lider projektu, prace rozpoczęły się w kwietniu.  

NAS Analytics TAG

"Elektra" w swojej kategorii rozbiła konkurencję na prestiżowych zawodach SmartMoto Challenge, odbywających się we Wrocławiu. Pod wieloma względami okazała się lepsza nawet od konstrukcji z silnikami o dużo większej mocy.

Źródło: swiatoze.pl

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr