tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 “Elektra" - dzieło studentów Politechniki Śląskiej NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

“Elektra" - dzieło studentów Politechniki Śląskiej

Autor: Redakcja 2018.12.31, 16:22 Drukuj

Polscy młodzi inżynierowie znakomicie radzą sobie z budowaniem prototypowych pojazdów, które odnoszą sukcesy na krajowych i międzynarodowych konkursach dla tego typu konstrukcji. "Elektra" to motocykl elektryczny zbudowany przez studentów Politechniki Śląskiej.

Motocykl napędzany jest silnikiem o mocy 8 kW i wyposażony w zaawansowaną elektronikę Smart System, łączącą we wspólnym module nawigację oraz pomiary i wyświetlanie parametrów silnika i jazdy. Projekt "Elektra", będący efektem pracy Studenckiego Koła Naukowego PolSl Racing z Politechniki Śląskiej powstał w bardzo krótkim czasie. Jak powiedział Bartłomiej Urbański, lider projektu, prace rozpoczęły się w kwietniu.  

__________________________________________

"Elektra" w swojej kategorii rozbiła konkurencję na prestiżowych zawodach SmartMoto Challenge, odbywających się we Wrocławiu. Pod wieloma względami okazała się lepsza nawet od konstrukcji z silnikami o dużo większej mocy.

Źródło: swiatoze.pl

  NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    na górę