tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Valentino Rossi na czterech kółkach

Valentino Rossi na czterech kółkach

Autor: Krzysztof Kukawka 2009.12.02, 15:03 2 Drukuj

Tegoroczny Mistrz Świata w kategorii MotoGP, Valentino Rossi udowadnia, że świetnie czuje się nie tylko jako kierowca jednośladu

Włoch zajął drugie miejsce w kończącym sezon Rally de Monza i wykręcił trzeci czas w klasie GT3 podczas sześciogodzinnego eventu w Vallelundze.

Szczególnie wyjątkowo smakowało zawodnikowi Fiat Yamaha Team zajęcie drugiego miejsca na torze Monza. Rossi, który w tym wyścigu zasiadł za kierownicą Forda Focusa WRC, pokonał m.in. byłego mistrza świata, Marcusa Gronholma, który ostatecznie zajął czwarte miejsce. Włoch wygrał cztery z dziewięciu odcinków i stracił do zwycięzcy wyścigu, Dindo Capello 17,8 sekundy.

Valentino Rossi tak skomentował całą imprezę: „Ukończyłem wyścig wygrywając ostatni z odcinków w deszczu. Miałem nadzieję na rewanż i pokonanie Capello, ale się nie udało. W ostatnich latach, ranga tego wyścigu znacznie wzrosła i nie jest już tutaj tak łatwo wygrywać. Nie wystarczy być tylko szybkim. Trzeba także popełnić kilka błędów".

W Rally de Monza udział wzięli także Loris Capirossi i Marco Simoncelli. Pierwszy uplasował się na piętnastym miejscu, natomiast Simoncelli, dla którego sezon 2010 będzie pierwszym w kategorii MotoGP, był siódmy.

Zajęcie trzeciego miejsca w wyścigu w Vallelundze też można określić mianem sukcesu, zważywszy na to, że Rossi od początku zmagał się z problemami technicznymi swojego samochodu. Jego Ferrari 430GT przygotowane przez Kessel Racing, było podczas imprezy częstym gościem w pit-stopie, przez co Włoch ukończył wyścig dziewięć okrążeń za zwycięzcą w swojej klasie. W klasyfikacji ogólnej zajął jedenastą pozycję.

Miłych słów tegorocznemu Mistrzowi Świata w kategorii MotoGP nie szczędził zwycięzca w klasyfikacji generalnej serii GT, Thomas Biagi: „Byłem ciekaw, jak Valentino sobie poradzi za kierownicą wyścigowego dwuśladu i byłem zaskoczony, że tak dobrze mu poszło. On naprawdę jest klasą samą w sobie. Chciałbym mu w tym momencie także podziękować za zwrócenie większej uwagi ludzi na świat sportów motorowych, w którym Włosi radzą sobie naprawdę nieźle".