REJESTRACJA | LOGOWANIE

Prawo jazdy kat. A - prezentacja nowego egzaminu

Łukasz „Boczo” Tomanek 

10/10/2012, 10:49 163
DRUKUJ

Nowe zasady egzaminowania na prawo jazdy kat. A wchodzą w życie 19 stycznia 2013. Zmienia się w zasadzie cały przebieg egzaminu zarówno teoretycznego i praktycznego. Poniżej film z prezentacją części praktycznej egzaminu na kategorię A na placu manewrowym.

Trochę faktów:

  • nie ma już „ósemki”. Obustronny slalom motocyklista wykonuje między pachołkami ustawionymi w prostokącie.
  • dochodzi slalom wolny pomiędzy bramkami
  • dochodzi szybki (30 km/h) slalom między pachołkami
  • ominięcie przeszkody przy prędkości 50 km/h (zaznaczmy, że taka prędkość na zamkniętym placu manewrowym jest ogromna)
  • ruszanie na wzniesieniu bez zmian

Zobaczycie jak to wygląda. Czyżby Minister Transportu inspirował się Gymkhaną? Najbardziej kontrowersyjną częścią zdaje się być ominięcie przeszkody przy prędkości 50 km/h. Nasuwa się też pytanie, czy w czasie trwania egzaminu na palcu manewrowym obligatoryjnie będzie znajdować się musiała karetka?

Czekamy na wasze opinie na temat nowego egzaminu na prawo jazdy!23/01/2016 16:45 olek
Prawo jazdy kat. A - prezentacja nowego egzaminu

nie przesadzajcie, zdałem za 2 razem, 1 egz. praktyczny oblałem na własne życzenie(rozpędziłem się do 90 km/h tam gdzie obowiązywało 70 km/h), ale 2 poszedł bezproblemowo. Mimo to uważam że owszem, oblewanie kursanta za nie ... » czytaj dalej

odpowiedz

DODAJ KOMENTARZ

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty.

Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

POLECAMY

.

NAJNOWSZE

FOTONEWSY

FOTO BLOGI

WIDEO

KONTAKT Z REDAKCJĄ