tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Motokoc Tucano Urbano Termoscud - test
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Motokoc Tucano Urbano Termoscud - test

Autor: Eristof 2009.11.23, 13:16 1 Drukuj

Włoski wyrób świetnie sprawdza się w codziennych dojazdach do pracy, lub też krótkich podróżach po mieście, gdzie często nie mamy ochoty zakładać spodni motocyklowych

Patrząc codziennie na zakorkowane przez 2 miliony aut ulice Warszawy wielu bierze obrzydzenie do jazdy samochodem. No może nie do końca każdego, ale z pewnością tych zdrowych psychicznie mieszkańców stolicy. Niestety 99 % kierowców z nich woli tracić codziennie nawet cztery godzinny na dojazd i powrót z pracy zamiast przesiąść się za stery motocykla, czy też skutera i zaoszczędzić tym samym 2/3 straconego czasu. Na pytanie „dlaczego nie przesiądą się na inny pojazd?" padają najczęściej odpowiedzi typu: „bo zimno"; „bo wieje"; „bo pada i jest mokro".

Motokoc Tremoscud to wyrób włoskiej firmy Tucano Urbano specjalizującej się w produkcji akcesoriów do skuterów. Wykonywane są pod wymiary i kształty określonych modeli jednośladów Naszym testom poddaliśmy model R159, który przeznaczony jest do maksi skutera Suzuki Burgman 400. Produkt firmy Tucano Urbano został uszyty z dwóch warstw grubego Nylonu, który nie przepuszcza wody ani wiatru. Po wewnętrznej stronie koca znajdziemy podszycie w postaci syntetycznego futra, które w trakcie podróży ogrzewa nogi kierowcy. Koc R159 został wyposażony w system zwany S.G.A.S. Jest to nic innego, jak nadmuchiwana powietrzem mini poduszka, której wypełnione powietrzem komory usztywniają koc i zapobiegają jego trzepotaniu oraz przemieszczaniu się w czasie jazdy. W kwestii jakości wykonania nie ma się do czego przyczepić. Wszystkie elementy zostały ze sobą równo zszyte, a szwy wyglądają na bardzo solidne. Nie spotkałem się również z jakimikolwiek wystającymi nitkami, czy też rozpruciami.

Montaż i użytkowanie

Montaż koca Termoscud jest bardzo prosty i zajmuje dosłownie kilka minut. W przypadku modelu R159 czynność ta sprowadza się do przypięcia sześciu pasków i przykręcenia dwóch wkrętów. Wszystkie zapięcia w produktach Termoscud pokryte są warstwą elastycznej gumy tak, aby nie rysowały skutera. W zestawie razem z kocem znajdują się również naklejki, które chronią lakier przed matowieniem w miejscach, gdzie napięte paski utrzymujące koc na właściwym miejscu opinają owiewki.

Zanim zasiadłem za sterami uzbrojonego w Motokoc Termoscud Burgmana nie byłem przekonany, że przy panującej wówczas kilkostopniowej temperaturze powietrza nie skostnieję z zimna jeżdżąc w zwykłych jeansach. Jednak zdziwiłem się, w pozytywnym tego słowa znaczeniu, już po pokonaniu pierwszych kilometrów. Włoski wyrób świetnie sprawdza się w codziennych dojazdach do pracy, lub też krótkich podróżach po mieście, gdzie często nie mamy ochoty zakładać spodni motocyklowych. Dobrze chroni przed deszczem, wiatrem, a syntetyczne futro skutecznie ogrzewa nogi kierowcy. Jednak przy dłuższych eskapadach, a szczególnie tych poza miejskie tereny, gdzie możemy rozwinąć większe prędkości radziłbym ubrać stosowny strój. Przy prędkościach powyżej 80 km/h chłodne powietrze przedziera się pod koc, wyziębiając tym samym nogi oraz stawy kolanowe użytkownika jednośladu. Przyzwyczajenia wymagają manewry ruszania i zatrzymywania się pojazdem wyposażonym w motokoc, które w skrajnych przypadkach mogą zakończyć się upadkiem. Jednak nie należy specjalnie stresować się tym problemem, czynności te przychodzą wręcz intuicyjnie. Szkoda, że projektanci z firmy Tucano Urbano nie pomyśleli o wzierniku na kluczyki, podobnym jak w przypadku motokocamarki OJ Atmosfere Metropolitan. Szukanie stacyjki „po omacku", zwłaszcza w nocy, bywa irytujące.

Podsumowanie

Motokoce to produkty stosunkowo nowe na polskim rynku. W kolebce skuterów, za którą można uznać Włochy tego typu akcesoria są bardzo popularne i możemy je spotkać niemal na każdym skuterze. Właściciele „Burgerów" 400 za cenę 430 złotych mogą stać się posiadaczami użytecznego dodatku, który umili i zachęci do jazdy nie tylko w okresie jesiennym, ale także podczas zimowych miesięcy. Motokoce Termoscud znajdziecie na stronie www.sklep.scigacz.pl.

Plusy i minusy

+ skuteczna ochrona przed czynnikami atmosferycznymi
+ prosty i szybki montaż
+ wysoka jakość wykonania
+ szyte pod wymiary konkretnego pojazdu
+ przystępna cena
 
- brak wziernika do stacyjki
- brak dostatecznej ochrony przed wiatrem przy większych prędkościach

Fot. Łukasz Widziszowski

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjęcia
Suzuki Burgman 400 Motokoc Termoscud Tucano Urbano
Burgman 400 Termoscud motokoc
Motokoc Termoscud Tucano Urbano
Motokoc Tucano-Urbano Termoscud
Tucano urbano termoscud futro syntetyczne
Termoscud R159 Tucano-Urbno
Tucano Urbno Termoscud r159
Termoscud motokoc mocowanie
Komentarze 1
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

NAS Analytics TAG
Zobacz również

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    NAS Analytics TAG
    na górę