tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Indoor Endurocross - B³a¿usiak liderem!

Indoor Endurocross - B³a¿usiak liderem!

Autor: Informacja prasowa 2008.07.08, 10:19 2 Drukuj

Tadeusz Błażusiak w wielkim stylu wygrał pierwszą eliminację endurocrossowych Mistrzostw Ameryki Północnej w Las Vegas. Zawody rozegrano na trudnej, usianej przeszkodami trasie wewnątrz hali, gdzie panowała temperatura 35 st. C. 25-letni Błażusiak, był jednym z faworytów imprezy. Na starcie stanęła światowa czołówka zawodników enduro i motocrossu. Polak zaczął bardzo pechowo. W kwalifikacjach po starcie awarii uległ tylny amortyzator. Mimo to Błażusiak zdołał wykręcić najlepszy czas jednego okrążenia, o prawie sekundę lepszy od drugiego zawodnika!

Pech nie ominął Polaka w biegu eliminacyjnym. Tuż po starcie zepsuły się... oba przednie amortyzatory. W endurocrossie nie można naprawiać sprzętu, więc Błażusiak musiał jechać mimo awarii. Przez cały wyścig zmagał się z maszyną, która zachowywała się wyjątkowo niestabilnie na pełnej przeszkód trasie. Mimo to Błażusiak był trzeci, jednak do finału zawodów awansowało tylko 2 pierwszych zawodników.

W związku z tym Polak wystartował w drugim biegu kwalifikacyjnym, którego zwycięzca awansował do finału. Znów było pechowo - podczas ataku na pierwszą pozycję Błażusiak został uderzony przez rywala. Motocykle zahaczyły się jeden o drugi i Polak tuż przed metą stracił pozycję lidera, zajmując ostatecznie 2. miejsce. Błażusiakowi został wyścig ostatniej szansy - kto wygrywał, zajmował ostatnie wolne miejsce w finałowej stawce. Mimo zmęczenia Polak pewnie zwyciężył i awansował do grona najlepszych.

W finale Błażusiak musiał walczyć tylko ze zmęczeniem - rywali zostawił daleko w tyle. Na mecie wygrał z przewagą kilkunastu sekund! Polak został tym samym liderem mistrzostw.

Błażusiak: „To były jedne z najtrudniejszych zawodów w mojej karierze. Takiego spiętrzenia pecha jeszcze nie doświadczyłem. Enduro to sport dla twardzieli, więc się nie poddałem. Opłaciło się. Jestem tym bardziej szczęśliwy, że przejechałem kilkanaście okrążeń więcej od innych zawodników finału, walcząc o wejście do grona najlepszych. Jestem zmęczony tak bardzo, jakbym jeździł przez cały dzień na motocyklu. Liczę, że w kolejnych eliminacjach serii znów będę w wysokiej formie."

Następna eliminacja zostanie rozegrana 16 sierpnia w Guthrie w Oklahomie.

Fot: Cheatwood K.