tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Zbyt gruba i zbyt cika pasaerka na skuterze - jakie mog by konsekwencje?
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Zbyt gruba i zbyt cika pasaerka na skuterze - jakie mog by konsekwencje?

Autor: Alonzo 2021.03.02, 16:15 Drukuj

Czy dobierając kask, kombinezon, buty, powinniśmy też zwrócić uwagę na potencjalnego pasażera? Teoretycznie nikt nie daje takich zaleceń, jak mamy dobierać pasażerów na motocykl czy na skuter. Niemniej ten film pokazuje, że osoba pasażera może mieć bardzo duży wpływ na naszą jazdę.

Spotkaliśmy się jak dotąd z dwiema zasadami, które odnoszą się do jazdy z pasażerem. Pierwsza mówi, że pasażer przechyla się w zakrętach razem z motocyklem. Przy czym nie chodzi o to, aby pasażer inicjował skręt. Nie, pasażer ma być cały czas w jednej linii z motocyklem, i gdy motocykl się pochyla, pasażer nie może pozostawać z pozycji prostopadłej do nawierzchni jezdni, tylko powinien lekko pochylić się razem z motocyklem.

NAS Analytics TAG

Druga zasada jest już trochę bardziej żartem, niż zasadą. Mówi, że pasażerka kobieta obejmuje kierowcę mężczyznę w pasie, a pasażer mężczyzna nie powinien obejmować kierowcy mężczyzny w pasie, tylko ma trzymać się rękami tylnego stelaża. O zaprezentowanej na tym filmie sytuacji nie znam dobrych zasad motocyklowych. Może warto je wymyślić?

Jak widać duża masa pasażera za osią tylnego koła może negatywnie wpłynąć na stabilność jednośladu. Zjawisko to jest często wykorzystywane przy robieniu wheelie na ciężkich motocyklach, takich jak Honda Gold Wing. Wtedy na siedzeniu pasażera umieszcza się ciężką osobę, dzięki czemu dużo łatwiej jest poderwać do góry przednie koło. W tym wypadku zjawisko to pojawiło się w sposób niezamierzony i niepożądany.

NAS Analytics TAG

NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

NAS Analytics TAG

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr