tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Yamaha zmienia swoje ekologiczne plany. Producent chce szybciej uly rodowisku
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Yamaha zmienia swoje ekologiczne plany. Producent chce szybciej uly rodowisku

Autor: Wojciech Grzesiak 2022.07.01, 14:46 Drukuj

Yamaha poinformowała o zmianie swoich planów dotyczących neutralności klimatycznej swoich fabryk. Początkowo planowano osiągnięcie tego celu w 2050 r., ale teraz producent z Iwaty chce zrobić to szybciej.

W 2019 r. Yamaha zaprezentowała swój plan środowiskowy, w którym zakładała, że do 2050 r. jej fabryki staną się neutralne klimatycznie w 92 proc. Według nowych założeń cel ten ma zostać osiągnięty do 2035 r. Plan jest taki, by zachować wysoką wydajność przy możliwie najniższym zużyciu energii. W dużej mierze producent chce postawić na takie rozwiązania jak panele słoneczne, piece elektryczne czy klimatyzatory bez skraplaczy. Siedziba główna ma czerpać prąd z elektrowni wodnej.

NAS Analytics TAG

Jednocześnie producent cały czas pracuje nad bardziej przyjaznymi dla środowiska pojazdami i już przedstawił dwa modele z segmentu urban mobility. Pierwszy to Yamaha E01, która na początek pojawi się w formule sharingowej w wybranych miastach. Drugi to NEO's i ten ma być dostępny w sprzedaży. Osiągi modelu E01 mają odpowiadać motocyklom z silnikami spalinowymi o pojemności 125 cm3, a E01 będzie odpowiednikiem motoroweru. Yamaha bierze również udział w pracach nad stworzeniem standardu wymiennych baterii.

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr